Kreatywni studenci nagrodzeni przez POL-SKONE
Kreatywni studenci nagrodzeni przez POL-SKONE

Studentki Politechniki Lubelskiej - Anna Jurczuk i Aleksandra Farion zostały laureatkami III edycji konkursu „Kreatywność kluczem do sukcesu”. Firma POL-SKONE po raz kolejny wspólnie z Politechniką Lubelską nagrodziła autorskie projekty drzwi. Nagrodą w konkursie jest płatny staż oraz tablety graficzne. 

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu dowolnych drzwi (wewnętrznych, zewnętrznych, technicznych lub innych). Komisja składająca się z przedstawicieli uczelni oraz firmy, wybrała najlepsze prace. Jury kierowało się takimi kryteriami jak: funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań, innowacyjność i nowatorstwo, estetyka oraz zastosowanie ekonomicznych materiałów.
- Jesteśmy dumni, że konkurs, po raz kolejny cieszył się wśród studentów taką popularnością. Otrzymaliśmy wiele, bardzo interesujących projektów. Poprzez takie działania aktywnie wspieramy pierwsze kroki młodych ludzi na rynku pracy. Warto podkreślić, że uczestnicy poprzednich edycji dołączyli do naszego zespołu - mówi  Jan Szulżyk, Prezes POL-SKONE  Sp. z o.o.

Jury przyznało trzy nagrody: I miejsce dla Anny Jurczuk - studentki Mechaniki i Budowy Maszyn oraz II miejsce dla Aleksandry Farion - studentki Zarządzania. Wyróżnienie otrzymała praca Beaty Pikuły - studentki Inżynierii Środowiska. Oprócz płatnego stażu, za zajęcie pierwszego miejsca, laureatki otrzymały także profesjonalne tablety graficzne.

– Konkurs firmy POL-SKONE skierowany do naszych studentów jest doskonałym przykładem współpracy pomiędzy uczelnią i przedsiębiorstwem. Takie inicjatywny są wzorcowym modelem  pozyskiwania młodych, zdolnych osób, które już podczas studiów perspektywicznie myślą o swojej karierze zawodowej. Staż w firmie POL-SKONE, która jest jednym  z największych pracodawców w regionie, to znakomita szansa na jej rozpoczęcie – mówi prof. Piotr Kacejko, Rektor Politechniki Lubelskiej.

Wspólna inicjatywa POL-SKONE i Politechniki Lubelskiej pozwala studentom na praktyczną prezentację umiejętności. Dzięki temu pracodawca może zaoferować staże najbardziej zaangażowanym i ambitnym osobom, które będą potrafiły wykorzystać swoją szansę na zdobycie cennych umiejętności w  dużej firmie.

źródło: POL-SKONE