ORGADATA - Mistrz Innowacji
ORGADATA - Mistrz Innowacji

Na monachijskim stoisku firmy ORGADATA przez wszystkie dni targów BAU kłębiły się tłumy producentów i architektów. Dowodzi to, że dostawca oprogramowania do projektowania ślusarki i fasad z aluminium i stali, zaintrygował wszystkich najnowszą wersją programu LogiKal®. ORGADATA zaskoczyła eksplozją pomysłów wprowadzonych do programu oraz ideą Metallbau 4.0, która bezpośrednio nawiązuje do czwartej rewolucji przemysłowej i tworzenia inteligentnych sieci współdziałania systemów niezależnych. Fakt, że ciągły rozwój i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań  jest nieodłączną częścią kultury korporacyjnej ORGADATA, został potwierdzony, kiedy firma uzyskała prestiżową międzynarodową nagrodę biznesu "European Business Awards" jako najbardziej innowacyjna niemiecka  firma - chciałoby się powiedzieć - niemiecki Mistrz Innowacji! Poniżej tylko kilka z wybranych nowości.
 

Info Server

Funkcja ta wizualizuje i wykorzystuje konstrukcje i zlecenia z programu bezpośrednio na stanowisku pracy. Najważniejsza funkcjonalność sprawia, że tylko istotne informacje są przekazywane do danego stanowiska pracy. Zmniejsza to ryzyko przeoczenia priorytetów, ponieważ pracownik  nie jest zasypany zbędnymi informacjami. Dzięki temu status każdego etapu projektowania i produkcji jest wyraźnie widoczny, a cały proces staje się transparentny. Innowacyjne zarządzanie informacjami proponowane przez firmę ORGADATA, to kolejne z wielu już narzędzi, które wspiera koncepcję bezpapierowego środowiska pracy.
 

Wirtualny katalog

Używając konfiguratora, w którym dane elementy zostały uprzednio określone przez producenta, handlowcy mają możliwość wysyłania zamówienia klienta wprost do zakładu produkcyjnego. Tutaj elementy z zamówienia zostaną w standardowy sposób wczytane do programu LogiKal® i niezwłocznie dodane do procesu produkcji. Trudno nie docenić tak szybkiego, dokładnego i bezpiecznego sposobu pracy, bez stosów kartek na biurku.
 

Praca równoległa

LogiKal® pozwala teraz na pełną komunikację pomiędzy systemami ERP, CAD i systemami kalkulacyjnymi. Dzięki tej optymalnej koordynacji, procesy zyskują na bezpieczeństwie i pozwalają na pracę interdyscyplinarną. Równolegle do wprowadzania elementów, na stanowisku można otworzyć konstrukcję w CAD, a wprowadzone zmiany natychmiast zaktualizują projekt. Również modyfikacje lub uzupełnienia w CAD, będą na bieżąco aktualizowane we wprowadzaniu elementów. Taka równoczesność przy dokonywaniu zmian jest także możliwa podczas współpracy programu LogiKal® z programem "ER-Plus". Zmiany w pozycjach w LogiKal® są natychmiast widoczne w "ER-Plus", a pozycje, które zostały usunięte z projektu w ERP, nie są już dłużej dostępne w połączonym projekcie w programie LogiKal®.
 

BIM

Począwszy od kolejnej wersji, LogiKal® może być powiązany z modelem pracy BIM (Building Information Modeling). Większe projekty są coraz częściej oparte o koncepcję BIM, ponieważ gromadzi ona wokół stołu wszystkie zaangażowane w projekt strony. Model 3D zawiera wszystkie wymiary i informacje, a ponadto łączy zagadnienia handlowe. Metoda BIM nie tylko idealnie nadaje się w fazie planowania, ale również w późniejszym procesie budowy i zarządzania budynkiem. Mając do dyspozycji liczne narzędzia programu LogiKal®, użytkownicy rozwijają również potencjał modelu BIM oraz optymalizują przebieg swojej działalności. Ze względu na zmieniające się wymagania rynku, firmy muszą stawać się bardziej innowacyjne i bardziej ekonomicznie planować swoja przyszłość. Współpraca programu LogiKal® z modelem BIM, staje się więc dla nich idealnym sposobem osiągnięcia celu.
 

Systemy stalowe

Nowa wersja programu LogiKal® niewątpliwie będzie ważnym wydarzeniem dla producentów systemów profili stalowych. Profile stalowe w porównaniu do aluminiowych, nakładają na firmę inne wymagania, również pod względem oprogramowania. ORGADATA bierze pod uwagę te wymogi, dlatego wkrótce producenci będą mieli więcej  swobody, która potrzebna jest w obróbce stali. 

 

źródło: Orgadata

OKNO 1/2015