Bramy garażowe Nice Eco – to się opłaca!
Bramy garażowe Nice Eco – to się opłaca!

Po rozszerzeniu oferty o segmentowe bramy przemysłowe Nice Steel Classic kolejną propozycją firmy Nice Polska jest nowa rodzina ekonomicznych segmentowych bram garażowych Nice Eco. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości komponentów użytych do produkcji bram oraz akcesoriów, Nice Eco to najbardziej korzystne połączenie atrakcyjnej ceny oraz wysokiej jakości.

Rodzina Nice Eco powstała w odpowiedzi na coraz częściej zgłaszane sugestie dotyczące potrzeby stworzenia jeszcze atrakcyjniejszej cenowo  oferty segmentowych bram garażowych Nice. Bramy Nice Eco dostępne są w 9 popularnych wymiarach standardowych oraz 3 kolorach. Oprócz brązu dostępne są także dwa najpopularniejsze kolory drewnopodobne: Orzech i Złoty Dąb. Dzięki takiemu zestawowi kolorów gwarantowana jest duża swoboda w doborze bramy do pozostałej stolarki otworowej czy też elewacji budynku.

Jakie są najważniejsze zmiany konstrukcyjne w porównaniu do pozostałych modeli bram segmentowych Nice? – Przede wszystkim zmieniliśmy konstrukcję łuków prowadnic poziomych. Zarówno łuk dolny, jak i górny wykonane będą ze stali. Dodatkowa zmiana dotyczy  układu wyważania. Nadal opiera się on na wykorzystaniu sprężyn skrętnych. W przypadku Nice Eco zastosowaliśmy jednak wariant z jedną sprężyną skrętną, testowaną na minimum 15 tysięcy cykli – mówi Dariusz Królik, Product Manager w dziale bram garażowych w Nice Polska. Jedno pozostaje bez zmian -  w dalszym ciągu brama jest wyposażona w zabezpieczenie w przypadku pęknięcia sprężyny. Po wystąpieniu takiego zdarzenia zabezpieczenie blokuje bramę, uniemożliwiając jej dalsze opadanie. – Bezpieczeństwo w Nice Polska zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu. Innym ważnym zabezpieczeniem jest unikatowa konstrukcja sekcji, która tak jak w pozostałych modelach bram garażowych Nice, tak i w bramach Nice Eco  uniemożliwia  przycięcie palców ani od strony wewnętrznej, ani od strony zewnętrznej, zarówno przy otwieraniu, jak i zamykaniu bramy – dodaje Dariusz Królik.

Brama garażowa to nie tylko bezpieczeństwo, ale przede wszystkim komfort i wygoda. Izolacja termiczna bramy garażowej Nice pozwala zatrzymać ciepło wewnątrz budynku, bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Doskonałą izolację termiczną, ale także akustyczną zapewnia zastosowanie sekcji stalowych wypełnionych pianką poliuretynową o grubości 40 mm oraz uszczelnienie bramy na całym jej obwodzie. 

- Komfort ma duże znaczenie nie tylko dla użytkownika końcowego, ale także instalatora, dlatego Nice Eco jest dostosowane do montażu w większości standardowych otworów garażowych. Do zamontowania bramy wystarczająca wysokości nadproża wynosi 22 cm. W celu ułatwienia instalacji maksymalnie ograniczyliśmy także wymaganą przestrzeń po bokach bramy. Wymagana szerokość węglarków bocznych to zaledwie 10 cm – dodaje Dariusz Królik. 

Rodzina Nice Eco dostępna jest wyłącznie w wersji zautomatyzowanej. Standardowo brama napędzana jest siłownikiem KINGgates Ovo 550. To doskonałe rozwiązanie w przypadku ekonomicznej automatyzacji bram garażowych. Dzięki zastosowaniu metalowych elementów mechanicznych oraz paska napędowego z wytrzymałym przeplotem linek stalowych siłownik gwarantuje trwałą i cichą pracę. Niskonapięciowe połączenia oraz mechanizm automatycznego rozpoznania przeszkody zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Zalety siłownika KINGgates doceni również instalator. Głowica napędu może być obracana o 90 stopni, co redukuje wymaganą przestrzeń i pozwala na instalację w ciasnych garażach. Standardowo siłownik podczas instalacji automatycznie dobiera najlepsze parametry funkcjonowania dla danej bramy. W przypadku braku zasilania istnieje możliwość ręcznego otwierania i zamykania bramy dzięki systemowi wysprzęglania. Siłownik posiada wbudowaną centralę sterującą Star Ovo oraz radioodbiornik pozwalający na współpracę ze wszystkimi pilotami KINGgates. W zestawie znajduje się jeden pilot 4-kanałowy STYLO 4K.

Bramy garażowe Nice są dostępne w sieci Partnerów Handlowych Nice. Pełna lista polecanych dystrybutorów zarówno bram garażowych, jak i automatyki domowej oraz przemysłowej dostępna jest na stronie internetowej Nice. 

 

www.nice.pl