Napęd okienny CDC – funkcjonalność ukryta w profilu
Napęd okienny CDC – funkcjonalność ukryta w profilu

Napęd łańcuchowy CDC 200 firmy D+H Polska to idealne rozwiązanie w obiektach, w których szczególnie ważna jest estetyka stolarki okiennej. Napęd jest bowiem ukryty wewnątrz profilu aluminiowego. Przeznaczony jest do stosowania w grawitacyjnych systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. 

Napęd okienny CDC 200.

Fot. D+H Polska
 

Niewidoczny gołym okiem

Napęd ukryty w profilu

Fot. D+H Polska

 

Kompletny zestaw montażowy składa się z: napędu CDC, konsol montażowych, listwy maskującej i przewodu zasilającego. Napęd CDC oraz przewód zasilający są montowane w przygotowanym według odpowiednich wymiarów otworze w profilu aluminiowym okna. Całość zostaje ukryta pod listwą maskującą, która sprawia, że urządzenie jest całkowicie niewidoczne. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania napędu w dowolnym kolorze, również spoza palety RAL i odwzorowania różnych struktur powierzchni. Dzięki temu napęd CDC, również po uruchomieniu doskonale harmonizuje z kolorystyką okna oraz architekturą wnętrza.
 

Kompaktowa konstrukcja

Napęd CDC charakteryzują: niewielkie wymiary, cicha praca, zintegrowany system elektronicznej synchronizacji, możliwość indywidulanego programowania np. wysuwu. (maksymalny wysuw napędu to 60 cm). Rozwiązanie jest kompatybilne z większością systemów aluminiowych dostępnych na rynku. Standardowym wyposażeniem napędów CDC jest opcja TMS, która umożliwia synchronizację dwóch napędów. Wykorzystując dodatkowy wariant  BSY+ istnieje możliwość zsynchronizowania do ośmiu sztuk napędów typu CDC. 

Napęd CDC  znajduje zastosowanie jako zdalne sterowanie elektryczne dla większości typów okien w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji, zarówno fasadowych, jak  i połaciowych, niezależnie od kierunku ich uchylania oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Ma kompaktową konstrukcję, dzięki czemu wymaga niewiele miejsca i sprawdzi się w  każdej sytuacji montażowej. Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji napędu CDC oraz zastosowanie specjalnego łańcucha o dużej wytrzymałości stanowi gwarancję niezawodnej i długotrwałej eksploatacji.  

Produkt ten opracowano oraz przetestowano zgodnie z europejską normą EN 12101-2, posiada również certyfikat zgodności i świadectwo dopuszczenia CNBOP, pozwalające stosować go w Polsce.

Napęd CDC 200 D+H Polska – dane techniczne:

Typ napędu

CDC 200/350

CDC 200/600

Zasilanie

24 VDC ±15%

Pobór prądu

0,6 A

1,0 A

Siła pchająca

200 N

Siła ciągnąca

150 N

Siła blokująca

1500 N

Prędkość otwierania

15 s/ 100 mm

Prędkość zamykania

20 s/100 mm

15 s/100 mm

Stopień ochrony

IP 50

Zakres temp.

- 25°C … + 55°C

Przewód

2,5 m kabel w osłonie silikonowej

Obudowa

aluminium

 

 

źródło: D+H Polska Sp. z o.o.

OKNO nr 3/2014