Jak właściwie dobrać kolor napędu?
Jak właściwie dobrać kolor napędu?

Napędy do stolarki okiennej i drzwiowej stosowane  w grawitacyjnych systemach oddymiania i naturalnej wentylacji są produkowane w jednym standardowym kolorze – srebrnym. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom architektów i konserwatorów, którzy oczekiwali aby siłowniki były spójne z każdym wnętrzem, firma D+H jako pierwsza na rynku wprowadziła do swojej oferty napędy w dowolnym kolorze, odwzorowującym każdą strukturę powierzchni. 

W ofercie D+H Polska można zaleźć napędy w kolorze antracytu, dębu, mahoniu czy złota, a także odwzorowujące rysunek i kolor drewna. Różnorodność koloru i konsol montażowych oraz długości wysuwu pozwalają zastosować napęd spełniający indywidualne potrzeby i pasujący do specyfiki obiektu. Napędy D+H Polska przeznaczone są zarówno do stolarki aluminiowej, jak i drewnianej oraz z PVC. Dzięki temu rozwiązania doskonale harmonizują z architekturą i stylistyką każdego wnętrza.

Przedstawiamy wskazówki jak właściwie dobierać kolor napędu i jakie parametry stolarki należy brać pod uwagę, aby mieć pewność, że urządzenia będą się idealnie komponowały z kolorem i strukturą okien i drzwi.  

Kolor i struktura napędu dobierane są na podstawie:
- wskazanego koloru z palety RAL, 
- numeru okleiny okiennej lub drzwiowej i jej producenta, 
- próbki profilu drewnianego, aluminiowego lub PVC, 
- nadesłanego elementu okucia wykonanego w danym kolorze, np. klamki lub zawiasu, 
- wskazanego modelu stolarki z oferty danego producenta, 
- dokładnej dokumentacji zdjęciowej stolarki, w przypadku obiektów zabytkowych. 

Więcej szczegółów na temat kolorowych napędów D+H Polska znajdą Państwo na naszym filmie: 

Serdecznie zapraszamy do oglądania. 

Przykładowe opcje kolorystyczne napędów: 

 

 

 

 

 

źródło: D+H Polska

OKNO nr 3-2014