Wzmocnienia termiczne SteelPUR®
Wzmocnienia termiczne SteelPUR®

Nowatorskie, opatentowane przez MS więcej niż OKNA wzmocnienia termiczne SteelPUR® to rozwiązanie zapewniające poprawę parametrów termicznych okna. Specjalna konstrukcja wzmocnień powoduje, że są one cieplejsze od swoich tradycyjnych, stalowych odpowiedników, a dodatkowo przewyższają je sztywnością i wytrzymałością.

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® to profile usztywniające wykonane z kompozytu szklanego, kształtowników stalowych oraz piany poliuretanowej. Kształtowniki stalowe pełnią te same funkcje, co standardowe wzmocnienia stalowe w oknach PVC. Usztywniają profile skrzydeł, ram i słupków oraz pozwalają na zamocowanie elementów okuciowych, takich jak zawiasy i zaczepy obwodowe. 

Zadaniem rozpórki wykonanej z kompozytu poliestrowo-szklanego jest zwiększenie sztywności poprzecznej przekroju bez przewodzenia przy tym ciepła. Wypełnienie z piany poliuretanowej izoluje oraz stabilizuje konstrukcję wzmocnienia.

Wzmocnienia termiczne SteelPUR® wykorzystywane są w profilach okiennych, montowane są również w słupkach stałych okien wieloskrzydłowych, w przylgach słupków ruchomych oraz w słupkach statycznych przy dużych konstrukcjach okiennych, gdzie wymagana jest zwiększona statyka. Zastosowanie wzmocnień SteelPUR® w słupkach stałych i ruchomych powoduje, że okna wieloskrzydłowe są pasywne.

Rozkład izoterm oraz informacje na temat wzmocnienia termicznego SteelPUR® zawarte są w prezentacji: http://prezentacje.ms.pl/

 

źródło: M&S