Krispol w strefie inwestycyjnej
Krispol w strefie inwestycyjnej

O tym, że Września to znakomite miejsce na inwestycje przekonuje decyzja koncernu Volkswagen o umiejscowieniu w tym mieście nowej fabryki. Nic więc dziwnego, że w konkursie „Grunt na Medal” 2014 teren położony we Wrześni otrzymał tytuł laureata, pokonując inne atrakcyjne lokalizacje w Wielkopolsce. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 października w siedzibie firmy Krispol, czołowego producenta bram, okien i rolet. 

Wybór Krispolu nie był przypadkowy. Osiągnięcia firmy są przykładem, że warto inwestować we Wrześni. W 2008 roku Krispol kupił tu grunty należące do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,Invest-Park”. Rok później rozpoczęto budowę Zakładu 2, by w 2010 roku przenieść do niego produkcję bram segmentowych z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Rozwój firmy pociąga za sobą zwiększenie liczby pracowników, których w 2002 roku było 60, a obecnie jest ponad 200. 

Sukces rynkowy bram segmentowych wywołał plany dalszej rozbudowy tego Zakładu. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otrzymanie w 2014 roku kolejnego pozwolenia na działalność w WSSE ,,Invest-Park”. 

Konkurs ,,Grunt na Medal” prowadzony jest w całej Polsce przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz regionalne Centra Obsługi Inwestora. Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnego pod wieloma względami gruntu inwestycyjnego, który spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania, stawiane przez inwestorów.

 

źródło: Krispol