TECAUMA : specjalista zautomatyzowanego magazynowania profili okiennych i drzwiowych
TECAUMA : specjalista zautomatyzowanego magazynowania profili okiennych i drzwiowych

Informacje ogólne o TECAUMA 
TECAUMA jest francuską firmą tworzącą i produkującą urządzenia o wysokim stopniu automatyzacji dla potrzeb produkcji w różnego rodzaju firmach w szczególności w firmach produkujących okna i drzwi. TECAUMA specjalizuje się od ponad 15 lat w produkcji urządzeń dla potrzeb zakładów produkujących okna,drzwi. Uzyskane doświadczenie pozwoliło wzbogacić ofertę o system zautomatyzowanego składowania profili  i zarządzania magazynem pod nazwą „TEC'UP”. 
 
TEC’UP, suwnica stworzona przez TECAUMA 

System TEC'UP którego głównym elementem jest suwnica bramowa stworzona  przez TECAUMA. 
System TEC'UP pozwala na całkowite zautomatyzowanie składowania i podawania do produkcji profili  z PCV, aluminium,stali / na stanowisko cięcia lub lakierowania . Zastosowanie tego systemu pozwala na : optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej , optymalizacje stanów magazynowych,ograniczenie zatrudnienia w magazynie do 1-2 osób/zm. , zapewnienie FIFO , jednoznaczną identyfikację profili, zapewnienie ciągłej – nie przerwanej dostawy profili na stanowisko robocze , w każdej chwili jest dostępna informacja o aktualnym stanie magazynu, zapewnia ergonomię ,może współpracować z systemem informatycznym zarządzania produkcją , daje doskonałą kontrole zarządzania magazynem. 
 
Doskonała kontrola zarządzania magazynem  

Przede wszystkim, zarządzanie składowaniem jest automatyczne. System informatyczny dostarczony wraz suwnicą TEC’UP gwarantuje identyfikowalność produkcji i pozwala sprawdzić obecny stan składowania na odległość, na komputerze i nawet dzięki aplikacji Smartphone! 
 
Bezpieczeństwo i produktywność 

Dzięki zastosowaniu naszego systemu operator centrum  tnącego nigdy nie czeka na profile one zawsze czekają na niego na stanowisku pobierania/piking są bezpiecznie dostarczone przez system przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zagrożenie dla operatora zostało ograniczone do maximum , nie ma ryzyka błędu referencji dzięki temu zwiększa się produktywność. 
 
Jakość 

Ten system pozwala na zachowanie odpowiedniej  jakości profili w dłuższym  okresie przechowywania, ponieważ są one składowane w budynku w suchym miejscu i w stałej temperaturze ,są czyste i nie ma ryzyka uszkodzenia podczas przemieszczania. 
 
Optymalizacja przestrzeni  dla każdego typu budynku  

System TEC'UP w optymalny sposób wykorzystuje przestrzeń do magazynowania . Składowanie odbywa się na wysokości do 12,5 m.TECAUMA każdy system TEC'UP odpowiednio dopasowuje tak by optymalnie wykorzystać budynek. Na przykład: stanowisko załadunku profili do magazynu może znajdować się w budynku jak również na zewnątrz budynku, składowanie może być jednostronne lub dwustronne, itd... TECAUMA oferuje dwa modele : TEC'UP H8 składowanie profili do 8m wysokości, oraz TEC'UP  H12 składowanie profili do 12,5m wysokości. 
 
TECAUMA w Polsce 

TECAUMA jest obecna na polskim rynku od ponad roku,wspierając rozwój polskich firm produkujących okna idrzwi. Automatyzacja magazynów staje się dla polskich firmz tej branży interesującym projektem inwestycyjnym,wiele firm zaczyna dostrzegać konieczność uporządkowania gospodarki magazynowej profilami służącymi do produkcji. Wraz z dynamicznym rozwojem firm i rosnącej konkurencji , bardzo ważne jest ulepszenie organizacji produkcji wszędzie tam gdzie to możliwe,optymalizowanie kosztów,zapewnienie wysokiej jakości oferowanego produktu w tym niewątpliwie pomaga oferowany przez nas system << zauważył Gervais GENDRE, Handlowiec ds.Exportu TECAUMA. Firma TECAUMA jest reprezentowana w Polsce przez Pana Zdzisława GREGORCZYKA. 

 
  
 
 TEC’UP H12 zrealizowana w firmie przemysłu stolarskiego, magazynowanie po jednej stronie suwnicy  
 
 
 
 
 
 
 

TEC’UP H8, zrealizowana w firmie przemysłu lakierniczego 

 
 
 
 
 
 
 
 
stanowisko załadunku wewnątrz przy pomocy suwnicy 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


 
 
stanowisko załadunku na zewnątrz budynku przy pomocy wózka widłowego