Termoizolacyjne schody strychowe - LWT wysoka energooszczędność, komfort użytkowania, estetyka wykonania
Termoizolacyjne schody strychowe - LWT wysoka energooszczędność, komfort użytkowania, estetyka wykonania

Firma FAKRO posiada bogatą ofertę schodów strychowych. Na szczególną uwagę zasługuje model LWT, który ze względu na bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U=0,51W/m2K) doskonale sprawdza się w budynkach energooszczędnych. Bardzo dobre parametry termo-izolacyjne powodują, że schody LWT to idealny wybór w miejscach, gdzie występuje duża różnica tem-peratur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem na poddaszu, a nieużytkowym strychem. 

Schody LWT posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności wg normy EN12207. Wyposażone zostały w potrójny system uszczelek oraz termoizolacyjną klapę o grubości 8 cm wypełnioną wyłącznie materiałem termoizolacyjnym. Innowacyjne rozwiązania konstruk-cyjne zastosowane w schodach LWT oraz bogate wyposażenie standardowe zapewniają najwyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Specjalnie zaprojektowany zawias, który steruje ruchem klapy, odsuwa ją w trakcie otwierania od stopni drabinki, zwiększając tym samym przestrzeń niezbędną do wygodnego poruszania się po drabinie. Ponadto niewielka waga oraz nowatorski sposób zaczepiania klapy na tzw. klik pozwalają na zamontowanie schodów przez jedną osobę. Schody strychowe LWT standardo-wo wyposażone są w: poręcz, antypoślizgowe stopnie oraz stopki.

Schody LWT podczas składania i rozkładania drabinki nie wymagają dużej przestrzeni, a po złożeniu „chowają się” w stropie. Oszczędzamy tym samym miejsce w pomieszczeniu, w którym zostały zamontowane. Schody LWT dostępne są w wersji 3-segmentowej do maksymalnej wysokości pomieszczenia: 280 cm oraz 305 cm. Schody LWT wykonane są z najwyższej jakości drewna sosnowego ze szczególną dbałością o detale.

 

 

źródło: Fakro