Drugie mistrzostwo Polski dla  Muszynianki-FAKRO!
Drugie mistrzostwo Polski dla Muszynianki-FAKRO!

W decydującym meczu finału play-off Ligi Siatkówki Kobiet drużyna Muszynianka-FAKRO pokonała rywalki z Piły 3:1. Siatkarki z Muszyny zdobyły złoto po ciężkiej walce.   

Muszynianka-FAKRO powtórzyła sukces z 2006 roku, kiedy mistrzostwo wywalczyła po raz pierwszy. Tym razem rywalizacja o złoto objęła pięć spotkań Muszynianki-FAKRO z Farmutilem Piła. W obecnym sezonie prawie 80 proc. składu drużyny stanowiły nowe  zawodniczki. Ich wygrana to efekt bardzo ciężkiej pracy. Nie bez znaczenia jest wkład finansowy sponsorów, dzięki którym udało się skompletować złoty skład.   

Firma FAKRO jest związana z klubem od 2005 roku. Muszynianka-FAKRO była wówczas beniaminkiem i już kilka miesięcy później sięgnęła po pierwszą wielką wygraną. Dlaczego firma FAKRO postawiła na nieznany nikomu klub z Muszyny? Sponsoring sportu to jedna z ważniejszych form promocji realizowana przez firmę FAKRO. Poza tym firma troszczy się o promocje i rozwój regionu, dlatego wspiera różne formy aktywności sportowej, kulturalnej czy naukowej.

Sponsorowanie sportu sprzyja kojarzeniu marki FAKRO z wolą zwycięstwa, rywalizacją, dynamiką i zdrowiem. FAKRO bardzo prężnie się rozwija i jak widać pociąga za sobą innych do walki. Dzięki firmie FAKRO Nowy Sącz jest znany na całym świecie, dzięki Muszyniance-FAKRO o pięciotysięcznej Muszynie już zrobiło się głośno w całej Polsce.

Emocje, radość, łzy, zdjęcia i autografy – niemal całe miasteczko świętowało drugi w historii tytuł mistrza Polski. Zawodniczki potwierdzają, że bardzo pomogli kibice, którzy wypełnili halę w Muszynie. Takiego dopingu siatkarki z Piły się nie spodziewały.  

O dalszych losach zwycięskiej drużyny zadecydują najbliższe dni. Udział w Lidze Mistrzyń to kolejne wielkie sportowe wyzwanie, tym razem na arenie międzynarodowej. Wszyscy trzymamy kciuki i życzymy kolejnych wygranych!