Zmiana właściciela ANWIS Polska Sp. z o.o..
Zmiana właściciela ANWIS Polska Sp. z o.o..

Założyciele ANWIS Polska, Państwo Gabriela i Antoni Wiśniewscy  
sprzedają spółkę Panom Jackowi Gromniakowi i Radosławowi Kuźmie oraz funduszowi inwestycyjnemu ARX CEE III  
 

 

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, że w dniu 20 sierpnia 2014 r, nastąpiła zmiana właściciela ANWIS Polska Sp. z o.o.. W rezultacie transakcji typu Management Buy-In, nowymi właścicielami Spółki zostali: fundusz inwestycyjny Arx CEE III LP (poprzez spółkę Flarna Polska Sp. z o.o.), Pan Jacek Gromniak, dotychczasowy Dyrektor Somfy Sp. z o.o., który został jednocześnie powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Anwis, oraz Pan Radosław Kuźma, dotychczasowy Dyrektor Zarządzający Anwis, jednocześnie powołany na stanowisko Dyrektora d.s. Operacyjnych, Członka Zarządu. 

ARX jest czołowym funduszem inwestującym w średniej wielkości firmy z Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 rok przeprowadził ponad 20 projektów inwestycyjnych w pięciu krajach regionu. Więcej informacji na temat ARX można uzyskać na stronie www.arxequity.com.  

Pan Antoni Wiśniewski wspólnie z małżonką Panią Gabrielą Wiśniewską, po 35 latach prowadzenia Anwis, zdecydowali się na sprzedaż spółki.  

Pan Antoni Wiśniewski został członkiem Rady Nadzorczej Spółki. 

Nowi właściciele oraz nowy Zarząd Spółki pragnie Państwa zapewnić o woli kontynuacji najlepszych tradycji Anwis. Silna pozycja Spółki na rynku krajowym oraz jej znaczące sukcesy eksportowe są zarówno wyzwaniem jak i wyznacznikiem kierunków rozwoju dla Anwis. 

Nadal chcemy pracować nad ciągłym doskonaleniem skierowanej do Państwa oferty Anwis, zarówno jeśli chodzi o gamę produktów jak również o serwis i jakość relacji biznesowych. Bardzo liczymy na Państwa otwartość i współpracę. Jesteśmy przekonani, że wspólny wysiłek przyniesie sukces obydwu stronom. 
Na koniec pragniemy podziękować Państwu Wiśniewskim za ich wieloletni wysiłek włożony w rozwój Spółki i wyrazić głębokie uznanie za sukcesy Anwis.  
 
źródło: Zarząd ANWIS Polska Sp. z o.o.