GORAN w DOMEXPO Warszawa
GORAN w DOMEXPO Warszawa

Jeden z największych polskich producentów stolarki okiennej i drzwiowej - firma Goran otworzy swój showroom w domEXPO Warszawa. Goran Distribution Experts będzie miał salon o powierzchni 120 mkw.

Goran to firma o blisko 50-letniej historii. Produkuje okna i drzwi wykonane z drewna, PVC oraz aluminium. W ofercie Goran znajdują się także konstrukcje aluminiowe, parapety, rolety i okiennice. Spółka posiada własny tartak, suszarnie i komory do sezonowania drewna. Produkcja miesięczna to cztery tysiące okien i drzwi drewnianych oraz ponad pięć tysięcy sztuk okien wykonanych z PCV i aluminium.

Firma z  obsługuje rynek detaliczny oraz największe i najbardziej prestiżowe inwestycje w kraju i poza granicami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Węgrzech, Austrii, Izraelu, Włoszech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, Czachach, Szwecji, Norwegii, Danii, a nawet USA, Malezji i Japonii. Salony Goran znajdują się w Krakowie, Lublinie i Warszawie, a siedziba firmy w Grybowie. 

Bardzo cieszymy się z tego prestiżowego wystawcy. To znany na całym świecie producent stolarki okiennej i drzwiowej. Bardzo nam zależało, żeby klienci warszawskiego domEXPO mogli korzystać z tej oferty – mówi Jarek Dętkoś, Manager ds. komercjalizacji domEXPO Warszawa.
 
Centrum domEXPO Warszawa powstaje na terenie hal byłej żerańskiej fabryki samochodów osobowych. Według koncepcji architektonicznej pracowni Tremend powstaje tu nowoczesny wielofunkcyjny obiekt. Wokół obiektu deweloper zaplanował rozwój tej części Żerania poprzez rewitalizację tkanki miejskiej – giełdę staroci, uliczne boiska do koszykówki, duży nowoczesny skate park, ścianka wspinaczkowa, plac przeznaczony na zdarzenia otwarte. Dzięki dodaniu nowych funkcji społecznych otoczeniu inwestycji komercyjnej, zdegradowany przez nadmierny rozwój sieci drogowej obszar poprzemysłowy FSO ma szansę na ożywienie i rewitalizację tworząc tak zwaną „Nową Bramę Białołęki”. Okolice kanału Żerańskiego i hipermarketu Auchan będą w najbliższych latach intensywnie rozwijane i znajdują się w zainteresowaniu deweloperów 

Powierzchnia użytkowa domEXPO wyniesie 55 tys. mkw. Dawna hala magazynowa zostanie podzielona na dwie części: ekspozycyjną oraz eventowo-konferencyjną, w której dobudowana będzie antresola z salami bankietowo-konferencyjnymi mogącymi pomieścić do 1500 osób. Wybudowanych zostanie tu 1200 miejsc parkingowych. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 11 hektarów. 

Centrum domEXPO powstaje przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej, naprzeciwko węzła komunikacyjnego na Żeraniu. Otwarcie Centrum nastąpi w 2015 r. DomEXPO ubiega się o certyfikat BREEAM. . Do Centrum Wystawienniczego domEXPO prowadzić będą cztery niezależne wjazdy. W zasięgu do 40 minut dojazdu do Centrum znajduje się aż 3 mln klientów. Znajduje się ono przy największym węźle komunikacyjnym Warszawy, przez który przejeżdża 300 tysięcy aut na dobę. Centrum wynajmować będzie również powierzchnię magazynową. 

 

żródło: Goran Sp. z o.o.