SOUDAL na trasie 71. wyścigu Tour de Pologne
SOUDAL na trasie 71. wyścigu Tour de Pologne

Widowiskowe zawody Tour de France właśnie dobiegły końca, lecz wspierani przez firmę SOUDAL kolarze belgijskiej drużyny Lotto-Belisol nie zwalniają tempa. Już 3 sierpnia staną na starcie jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, 71. edycji wyścigu Tour de Pologne.  

Tegoroczna 71. edycja Tour de Pologne zapowiada się nadzwyczaj wyjątkowo. Wyścig uczci bowiem jubileusz 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Zawody rozpoczną się 3 sierpnia u bram Stoczni Gdańskiej i zakończą na Rynku Głównym w Krakowie. Światowej sławy kolarze na swojej trasie odwiedzą m.in. Bydgoszcz, Toruń, Warszawę, Kielce, Rzeszów, Katowice     i Zakopane. Podobnie jak przed rokiem, organizator wyścigu LangTeam zadbał również o to, aby na trasie nie zabrakło zagranicznego akcentu. Piątego dnia zawodów peleton przekroczy  granice ze Słowacją.

Udział belgijskiej drużyny kolarskiej w wyścigu dookoła Polski cieszy tym bardziej, że już od przyszłego sezonu zawodnicy Lotto-Belisol pojawią się na trasach największych światowych zawodów pod nowym szyldem Lotto Soudal. Decyzja o objęciu stanowiska drugiego sponsora tytularnego zespołu Marca Sergeanta to dla firmy SOUDAL ogromny sukces, ale i wyzwanie mające na celu zwiększenie świadomości marki wśród wykonawców oraz popularyzację sportu i zdrowego stylu życia.

- Nowo podpisany kontrakt z zespołem Lotto-Belisol to nie pierwsza aktywność, w którą angażuje się nasza firma. – tłumaczy Andrzej Kaczor, dyrektor zarządzający SOUDAL Polska. – W ubiegłym roku sponsorowaliśmy drużynę podczas jubileuszowych zawodów Tour de France 2013, a na początku tego roku zdecydowaliśmy się wspierać zawodników przez cały sezon. Z niecierpliwością czekamy na start 71. edycji Tour de Pologne. Podobnie jak dotychczas, będziemy trzymać kciuki za znakomitych kolarzy Lotto-Belisol, ale także… równie mocno kibicować polskiemu zawodnikowi Rafałowi Majce. Dwa zwycięstwa w Tour de France i koszulka lidera klasyfikacji górskiej to przecież dla nas, Polaków, ogromny powód do dumy. W tegorocznym Tour de Pologne nie będzie przegranych! 

 

źródło: Soudal