LogiKal® 9.0 – Twoja przewaga w biznesie.
LogiKal® 9.0 – Twoja przewaga w biznesie.

Przyszłość nadchodzi: Orgadata wkrótce zaprezentuje wersję 9.0 programu LogiKal® z licznymi usprawnieniami. Najnowsza wersja programu jeszcze efektywniej wspierać będzie użytkowników przy konstrukcji okien, drzwi i fasad. Sporządzana kalkulacja stanie się dokładniejsza, produkcja  łatwiejsza, szybsza i bardziej wydajna. 

Z najnowszą wersją programu LogiKal®, Orgadata zapewnia jeszcze większą mobilność dla konstruktorów okien, drzwi i fasad. W ślad za uruchomioną w zeszłym roku aplikacją do wymiarowania na iPad, w wersji 9.0 pojawi się mobilny asystent negocjacji. Zapewni to stały dostęp do niezbędnych danych. Wszelkie informacje potrzebne przy negocjacjach, mogą być przesłane z programu LogiKal® do iPad’a. Dzięki temu użytkownik ma możliwość, już podczas rozmów u klienta, dopasować ofertę do jego wymagań i przedstawić ją na tablecie – zmiany cenowe widoczne będą natychmiast. Aplikacja ta pozwoli na ustalanie rabatu, analizę składników ceny końcowej, usuwanie elementów dodatkowych czy zmianę marży. Dzięki temu zyskujemy całkowitą pewność co do poprawności oferty, podczas prowadzenia negocjacji. Dzięki tej aplikacji użytkownik jest zawsze na bieżąco, nawet będąc w podróży. Tak szybko, jak to tylko możliwe! 

W programie LogiKal® konstruktorzy będą mogli również zrobić dosłownie przekroje z pamięci. Program zapamięta każdą zmianę w przekrojach. Firma Orgadata dostosowała wszystkie przekroje tak, aby pokazywały rzeczywistą sytuację i uczyniła je jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Staje się to szczególnie widoczne w widoku 3D przekroju, a także w tym, że linie przekroju mogą być „chwytane” i wygodnie przemieszczane. Ponadto przekroje w widoku od wewnątrz i na zewnątrz mogą być widoczne na jednej stronie, a przekroje utworzone podczas wprowadzania elementu mogą ponownie zostać odtworzone od ręki. Wszystkie te funkcje poprawiają przejrzystość tworzonych rysunków technicznych.

LogiKal® pokazuje realne kolory: Niezliczone, różne odcienie RAL profili będą wkrótce łączone w grupy kolorów. "Na przykład wszystkie możliwe niebieskie odcienie powierzchni zostaną umieszczone we wspólnej grupie" mówi Dyrektor Zarządzający Mariusz Megier, co daje dostęp firmie Orgadata do nowej teorii barw. 

Nowe idee techniczne firmy Orgadata wyznaczają nowe standardy w dziedzinie przeszkleń. Wkrótce dostępne będą analizy statyczne dla potrójnych przeszkleń. Ponadto, przekładki termiczne wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego będą pokazane szczegółowo na rysunkach, a wprowadzone wartości PSI będą uwzględnione w obliczeniach. Możliwe będą również obliczenia wartości U dla narożników całoszklanych w fasadach – a jest to tylko jeden z wielu dodatków wokół tematu narożników całoszklanych.

Absolutną nowością będzie możliwość automatycznego przesyłania informacji do tworzenia tabliczki znamionowej do drzwi ppoż. “To działa w kilka sekund”, zachwala Anton Estermann ze Swiss Metal Union. Techniczny Kierownik Projektu opisuje nową, szybszą drogę do tworzenia tabliczki znamionowej do drzwi ppoż. Firma Orgadata, między innymi tę nowość, prezentuje w programie LogiKal® 9.0, który wkrótce wyręczy konstruktora i będzie automatycznie wypełniać formularz –  bezpośrednio na platformie do zamówień Swiss Metal Union. „W niedalekiej przyszłości, konstruktor nie będzie musiał już ręcznie wprowadzać kryteriów dla tabliczek znamionowych dla drzwi ppoż., ponieważ Orgadata opracowała narzędzie, które wprost z tworzonej w programie pozycji, pobierze niezbędne informacje i wprowadzi je automatycznie do formularza” wyjaśnia zasadę działania Anton Estermann i krótko, lecz wymownie, podsumowuje tę nowość - „Nadzwyczajna funkcja”. Orgadata dba o czas i spokój swoich klientów, dlatego nowy sposób tworzenia tabliczki znamionowej jest szybki, wygodny i zapewnia zwiększone bezpieczeństwo – możliwe pomyłki, powstałe przy ręcznym wprowadzaniu informacji do formularza, należą do przeszłości. 

Kolejna nowość przypomina magiczną formułę „Sim sala BIM”. Skrót BIM opisuje metodę pracy „Building Information Modelling”. Od najnowszej wersji 9.0, modele tworzone w tej technologii mogą być połączone z programem LogiKal®. W niedalekiej przyszłości oprogramowanie do konstrukcji okien, drzwi i fasad firmy Orgadata będzie wspierać zintegrowane metody pracy w ramach BIM. W znacznym stopniu ułatwi to interakcję między procesem tworzenia okien, drzwi i fasad, a pozostałymi etapami projektowania.
Metoda oparta na BIM zbiera zatem zainteresowane strony przy wirtualnym stole. Trójwymiarowy model budynku zawiera wszystkie wymiary i informacje, dlatego łączy wszystkich uczestników projektu.
Model BIM jest nie tylko idealny dla fazy planowania, ale również wymiernie wspomaga fazę budowy. Docelowo wspiera również zarządzanie budynkiem.
„W nowej wersji programu będzie możliwe dostarczenie danych geometrycznych i wymiarów okien, drzwi i fasad bezpośrednio z modelu BIM do programu LogiKal®, gdzie dane te będą automatycznie użyte do zaprojektowania pozycji” wyjaśnia Mariusz Megier, Dyrektor Zarządzający i dodaje, że dane nie są przekazywane w jednym kierunku: „Nasz program LogiKal® jest w stanie dokonać transferu kompletnych danych o konstrukcjach z powrotem do modelu BIM.” 
Na przykład LogiKal® jest w stanie przypisać komplet profili i okuć do zaprojektowanego w modelu BIM okna. Obrazowo rzecz ujmując: „Architekt pracuje z modelem BIM, a LogiKal® – instaluje okno” dodaje Mariusz Megier. Według pracowników Orgadata w informacji eksportowanej do modelu BIM, mogą być zawarte na przykład informacje o częstotliwości okresowych przeglądów i konserwacji okuć okiennych. Korzyści dla późniejszego zarządzania budynkami są oczywiste.
Nowe funkcje programu LogiKal® pozwalają użytkownikom na ekspansję potencjału drzemiącego w technologii BIM i optymalizację ich procesów biznesowych. 
W szeregu krajów europejskich, „Modelowanie informacji o budynku" już dawno odniosło sukces, a korzyści płynące z takiego modelu pracy przekonały zarówno projektantów jak i pracowników.
Zainteresowanie wykorzystaniem modeli BIM wynika również z faktu, że zmieniające się wymagania rynku wymuszają na firmach dalszy rozwój innowacyjny i ekonomiczny, a dzięki tym rozwiązaniom są w stanie efektywnie konkurować.

Wszystkie wprowadzane przez firmę Orgadata nowości, wynikają z zapotrzebowania płynącego od klientów, jak również są efektem kreatywności jej pracowników.

Najważniejsze nowości: 
ORGADATA ułatwia pracę. Z LogiKal® 9.0 pojawią się nowe możliwości, dzięki czemu użytkownik będzie mógł pracować jeszcze szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo. Wśród szerokiego wachlarza wprowadzonych funkcji, konstruktorów okien, drzwi i fasad z pewnością zachwycą następujące nowości: 
Modelowanie Informacji o Budynku (BIM), mobilny asystent negocjacji (na iPad), wielozadaniowość, nowe przekroje, sortowanie powierzchni według kolorów, statyka dla szyb dwukomorowych, floating windows, wartości PSI dla przekładek termicznych, narożniki całoszklane, sprawdzanie zachodzenia podczas tworzenia konstrukcji, projektowanie powiązane z produkcją.

 

źródło: ORGADATA

OKNO nr 2/2014