SOMFY - Brązowa Budowlana Marka Roku 2014
SOMFY - Brązowa Budowlana Marka Roku 2014

Somfy, producent automatyki i systemów sterowania, został uhonorowany w kategorii „napędy do bram” w badaniu, w którym fachowcy wybierają najbardziej zaufane i prestiżowe marki. Ranking Budowlanej Marki Roku 2014, został przeprowadzony przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku już po raz dziesiąty.

Choć segment rynku automatyki do bram wjazdowych i garażowych to dla Somfy dość młody rynek to producent już zdobywa, na tle konkurencji, znaczące zaufanie wśród montażystów i użytkowników końcowych.

-  Jesteśmy dumni z tej nagrody, tym bardziej, że rozwiązania w zakresie napędów do bram dostarczamy na rynek zaledwie od kilku lat. Uzyskane wyróżnienie w rankingu to dla nas dowód uznania w oczach naszych klientów, który pokazuje, że kierunek rozwoju, jaki obraliśmy jest jak najbardziej właściwy. Dla nas to jednocześnie zobowiązanie wobec odbiorców i użytkowników naszych produktów i motywacja do dalszej wytężonej pracy. Wierzymy, że w kolejnej edycji konkursu, również będziemy poważnym uczestnikiem – podkreśla Jacek Gromniak, prezes Somfy Sp. z o.o.

ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadził 10 edycję badania, które jest jednym z największych i najbardziej wiarygodnych tego typu w Polsce. Ranking wyłania producentów, których wyroby bądź usługi znajdują szczególne uznanie wśród fachowców. Na podkreślenie zasługuje obiektywny i miarodajny charakter wyników ponieważ fachowcy mogli wymieniać w każdej kategorii tylko jedną markę, w sposób spontaniczny, bez żadnego sugerowania z zewnątrz. Ranking uwzględniał takie kryteria jak: marka najczęściej stosowana wśród wykonawców, marka o najwyższej jakości w porównaniu z konkurencją oraz marka o najlepszej relacji ceny do jakości. 

- To, że w oczach naszych użytkowników, na dość konkurencyjnym rynku, uzyskaliśmy takie wyróżnienie jest zasługą kilku czynników. Od lat podążamy za wymaganiami wykonawców, dbamy o parametry techniczne i użytkowe, które zwiększają wygodę eksploatacji, a nasze niektóre rozwiązania stają się rynkowym standardem. Fachowcy potrafią to docenić, ponieważ jakość stosowanych przez nich produktów wpływa z kolei na zadowolenie ich klientów i zapewnia im bezawaryjne funkcjonowanie stosowanych produktów przez wiele lat – podsumowuje Jacek Gromniak, prezes Somfy Sp. z o.o.
Statuetki najwyżej notowanym w rankingu markom 2014 zostały wręczone  podczas uroczystej Gali w czerwcu w hotelu Lord w Warszawie.

 

źródło: Somfy