Przygotuj dom na swój powrót z urlopu
Przygotuj dom na swój powrót z urlopu

Marzy Ci się powrót po dłuższym czasie z urlopu do domu, w którym panują sprzyjające warunki do odpoczynku, temperatura wewnątrz jest optymalna, a pomieszczenia są świeżo przewietrzone? Nic prostszego. Dzięki inteligentnym systemom, w każdej chwili możesz przygotować dom na swój powrót zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu. I nieważne czy jesteś jeszcze na wakacjach, na lotnisku czy już wracasz samochodem. 

Fot. Somfy

 

Inteligentne systemy ułatwiające korzystanie z domowych urządzeń stają się powoli standardowym wyposażeniem wielu nieruchomości. Dzięki integracji, polegającej na połączeniu wszystkich domowych instalacji, takich jak bramy, drzwi, rolety, alarm, ogrzewanie, czy światło w jeden system, uzyskujemy łatwe i niezwykle komfortowe sterowanie domem.

- Dzięki scenariuszom oraz możliwości zdalnych ustawień możemy włączać pracę urządzeń w trybie wakacyjnym, gwarantującą oszczędność energii, symulować obecność w domu, zapewniając tym samym większy stopień ochrony nieruchomości, czy też bez wysiłku przygotować dom na powrót mieszkańców, wpływając tym samym na ich komfort – podkreśla Tomasz Koziarek, Product Marketing Manager, SOMFY.

Fot. Somfy

 

Korzystając z informacji o temperaturze wewnętrznej, zewnętrznej, nasłonecznieniu oraz porze dnia, komputer ma możliwości ustawienia właściwego trybu pracy urządzeń. Dom, otrzymując od domowników sygnał powrotu np. za pomocą scenariusza „powrót” może odpowiednio wcześniej ustawić pożądaną temperaturę pomieszczeń, uchylić okna dachowe by przewietrzyć mieszkanie, podnieść wybrane rolety czy włączyć klimatyzację lub oświetlenie. Centrala inteligentnego sterowania domem może być ponadto zintegrowana z czujnikami pogodowymi, dzięki czemu system nie uchyli okien w trakcie deszczu czy wichury.

Fot. Somfy

 

Na krótko przed przyjazdem do domu możemy uruchomić scenę „wejście” która otworzy bramę wjazdową i garażową. Automatycznie w domu zostanie rozbrojony alarm, odsłonią się wybrane rolety, a w korytarzu i w salonie będzie czekać już zapalone światło. Dodatkowo, zimą możemy ustawić centralę tak, by podczas naszego powrotu załączyła piec - jeśli temperatura na zewnątrz jest zbyt niska, włączyła ogrzewanie podłogowe. W każdym momencie możemy ingerować w scenariusz i zmieniać jego ustawienie, jak i przeglądać raporty o zdarzeniach i wykonanych poleceniach.

 

Fot. Somfy

- Wszystko możliwe jest za pomocą zdalnej kontroli, która odbywa się z użyciem dowolnego smartfona czy tabletu z dostępem do Internetu i dedykowanej aplikacji. Centrala nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, dzięki czemu mamy do niego dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkową zaletą jest bardzo przyjazny i czytelny interfejs, który zapewnia intuicyjną obsługę – podsumowuje Tomasz Koziarek, SOMFY.

 

źródło: Somfy