Bezpieczny dom z dużymi przeszkleniami
Bezpieczny dom z dużymi przeszkleniami


Zalety dużych przeszkleń 

Stosowanie wielkopowierzchniowych przeszkleń jest standardem w nowoczesnym budownictwie. Duże przeszklenia cieszą się popularnością zarówno wśród architektów, jak i inwestorów indywidualnych. Duże okna, balkony oraz drzwi tarasowe są obowiązującym trendem w budownictwie jednorodzinnym. Gwarantują otwartość i przejrzystość architektury. Otwierają wnętrza na malownicze widoki, sprawiają, że krajobraz łączy się z wnętrzem powiększając je optycznie, rozświetlają przestrzenie i poprawiają samopoczucie domowników. 

Bezpieczeństwo 

Duże przeszklenia wymagają wyboru odpowiedniego pakietu szybowego, tak aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom, w szczególności dzieciom. Strefami, w których istnieje duże ryzyko zbicia szyby są: strefa zabaw dzieci w domu, strefa zabaw dzieci w ogrodzie oraz strefa towarzyskich spotkań dorosłych. W strefach tych dla bezpieczeństwa domowników warto zastosować szyby bezpieczne, które są dużo bardziej wytrzymałe od zwykłych. 

Zabawy dzieci w domu 

W przypadku dziecięcych zabaw warto pamiętać o nieograniczonej wyobraźni naszych pociech. Rzucanie ciężkimi zabawkami w szyby tarasów, wjeżdżanie ulubionymi samochodzikami w przeszklenia balkonowe, czy sportowa rywalizacja przeniesiona do salonu, wszystkie te aktywności mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Okna w miejscach dziecięcych zabaw warto wyposażyć w szyby bezpieczne hartowane (szyba hartowana w pakiecie szybowym powinna znajdować się od wewnątrz pomieszczenia – oferowana aktualnie w promocji firmy Domel) lub szyby bezpieczne warstwowe laminowane. 

Zabawy dzieci w ogrodzie 

O bezpieczeństwie warto także pamiętać w miejscach, gdzie przeszklenia narażone są na konsekwencje zabaw dzieci na świeżym powietrzu. Piłka nożna, koszykówka oraz inne zabawy mogą doprowadzić do zbicia szyby. Okna w takich miejscach warto wyposażyć w szyby hartowane (od zewnętrznej strony pakietu szybowego) o zwiększonej 4-krotnie wytrzymałości mechanicznej lub w szyby warstwowe laminowane. 
Zapytaj sprzedawcę o najlepsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowania dużych przeszkleń oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe stolarki okiennej i drzwiowej.

 

 


Źródło: www.domel.pl