Domel ekologicznie odpowiedzialny
Domel ekologicznie odpowiedzialny

Domel zgodnie ze swoimi wartościami biznesowymi i uznaniem priorytetu ekologii, rozwija systemy w nowoczesnej, energooszczędnej technologii oraz zdobywa kolejne certyfikaty i wyróżnienia w zakresie ochrony środowiska.

 

Firma posiada certyfikowany System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001:2004., który potwierdza, że Domel jest odpowiedzialny społecznie i ekologicznie poprzez działalność zgodną ze środowiskiem naturalnym we wszystkich jego aspektach.

 

Producent otrzymał również certyfikat „Zielone Okno”, który jest wyrazem uznania za produkcję okien w technologii bezrtęciowej, oraz tytuł Ambasadora Budownictwa Pasywnego jako firma, która wprowadza innowacyjne rozwiązania do stosowania w budownictwie energooszczędnym.

 

W całość działań proekologicznych wpisuje się także oferta produktowa: system Energetic - linia produktów premium o podwyższonych parametrach izolacyjnych o Uf 0,92 W/m2K.

 

 

System ma głębokość 83 mm, 6-komorową budowę ramy i skrzydła, gdzie kształtownik stalowy tworzy w ramie siódmą komorę, a także inteligentny system rozmieszczenia uszczelek w 3 płaszczyznach, dodatkową uszczelkę we wrębie podszybowym oraz głębsze osadzenie szyby dzięki podwyższonej listwie przyszybowej o wysokości 26 mm.

Linia okien Energetic promowana jest z energooszczędnymi pakietami trzyszybowymi oraz okuciami antywłamaniowymi w standardzie WK1. Oferta obejmuje m.in. okucia activPilot Select z ukrytymi zawiasami, które w standardzie wyposażone są w stopniowanie uchyłu. Okucia te zapewniają stabilność i trwałość potwierdzoną cyklem badań. Przystosowane są do okien o ciężarze skrzydła do 150 kg i wielkości 3 m². Nadają nowoczesny design domu oraz zapewniają wiele lat bezawaryjnego użytkowania.

 

 

 

 

źródło: Domel Sp. z o.o.