PREZES LESZEK GIERSZEWSKI I DRUTEX S.A Z TYTUŁEM POLSKIEGO HERKULESA 2013
PREZES LESZEK GIERSZEWSKI I DRUTEX S.A Z TYTUŁEM POLSKIEGO HERKULESA 2013

W tegorocznym plebiscycie magazynu Builder DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, i Prezes firmy, Leszek Gierszewski, otrzymali tytuł i statuetkę Polski Herkules 2013 za dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy rynkowe, profesjonalizm, aktywność i osiągnięta pozycję na rynku budowlanym, za efektywne zarządzanie firmą i nieustanne poszerzanie jej potencjału. Kapituła doceniła również dynamikę rozwoju i proinwestycyjną strategię firmy odzwierciedloną w budowie Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie.

 

Polski Herkules to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Redakcję i Radę Programową miesięcznika „Builder", na czele której stoi prof. zw. dr hab. inż. Kazimierz Szulborski, firmom, organizacjom i ich szefom za szczególne osiągnięcia i ugruntowaną pozycję w branży budowlanej oraz osobom, które swoją dotychczasową działalnością wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego budownictwa i wyróżniają się efektywnym zarządzaniem i nieustannym poszerzaniem potencjału przedsiębiorstwa. Ideą plebiscytu jest promowanie przedsiębiorstw działających na polskim rynku budowlanym, tym samym upowszechnianie dobrych praktyk w branży.

 

Statuetka Polski Herkules 2013 to ukoronowanie naszych wieloletnich inwestycji i dążeń do stworzenia przedsiębiorstwa rzetelnego, innowacyjnego, niezależnego i bezkonkurencyjnego pod względem biznesowym. Dziś DRUTEX udowadnia, że wbrew panującym trudnościom rynkowym, wbrew sceptycyzmowi ekonomistów i analityków branżowych, na przekór mało optymistycznym prognozom, można rozwijać się dynamicznie. Można osiągać cele. Można realizować ambitne inwestycje i zwiększać dynamikę sprzedaży. Można powiększać swoją przewagę konkurencyjną na rynku w Polsce i za granicą. Cieszę się, że jesteśmy na tyle silni by iść do przodu, by wygrywać ten wielki, poważny mecz, jakim jest walka o rynkowe udziały. Wiemy jak grać, żeby wygrywać.” – mówi Prezes DRUTEX S.A., Leszek Gierszewski.

Szczególnym wydarzeniem XI Gali „Buildera" było również wręczenie nagród w konkursie dla młodych architektów i studentów architektury, którego DRUTEX był jednym z mecenasów. Konkurs realizowany był w ramach ogólnopolskiego programu „Promujemy Polską Architekturę". Przedsięwzięcie objęły honorowym patronatem Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz wszystkie ważne organizacje branżowe ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na czele.


Konkurs dla młodych architektów i studentów architektury wystartował w listopadzie ubiegłego roku. Uczestnicy mieli do wyboru trzy zadania: „Marzenie klasy średniej", „Szkoła XXI wieku" i „Sport, wypoczynek, rekreacja". Dodatkowym wyzwaniem, jakie postawiono przed uczestnikami, było poprawne zaimplementowanie w projekcie nowoczesnych rozwiązań technologicznych przygotowanych przez Mecenasów konkursu. Zwycięzca konkursu w najlepszy i najbardziej innowacyjny sposób przedstawił rozwiązanie architektoniczne przyszłości.

 

Promowanie młodych, zdolnych, ambitnych ludzi z pasją to inwestycja w przyszłość. Tylko tacy ludzie – zaangażowani, z aspiracjami, marzeniami, są w stanie realizować projekty, które będą stanowiły odpowiedź na wyzwania budowanictwa przyszłości. Dzięki takim ludziom jesteśmy też w stanie dowodzić, że polska architektura to więcej niż nowoczesne konstrukcje, to sztuka tworzenia projektów odpowiadających preferencjom współczesnego społeczeństwa. Dlatego tak wazna jest kooperacja biznesu z uczelniami, szkołami. DRUTEX propaguje takie inicjatywy od lat, bo to wyraz naszego wsparcia dla idei budowania platformy współpracy z ludźmi, którzy niedługo będą kształtować naszą rzeczywistość.” – dodaje Adam Leik, Dyrektor ds. Marketing DRUTEX S.A.

 

 

Gala wręczenia statuetek Polski Herkules i rozstrzygnięcie konkursu “Promujemy Polską Architekturę : odbyło się 12 lutego br. w warszawskim Hotelu Polonia Palace.

 

 

źródło : DRUTEX SA