ALUMAST certyfikowany przez NATO
ALUMAST certyfikowany przez NATO

Spółka może dostarczać autorskie rozwiązania wojskom RP i krajów NATO 

Alumast – czołowy producent i dostawca masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce – uzyskał zaświadczenie Natowskiego Kodu Podmiotu Gospodarki Narodowej – 2522H. Atest został nadany przez Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji. Dzięki certyfikatowi Alumast może dostarczać swoje produkty Siłom Zbrojnym RP oraz wojskom pozostałych państw sojuszu północnoatlantyckiego. Dane spółki zostały wprowadzone do Bazy Podmiotów Gospodarki Narodowej w systemie NCS oraz ukażą się w Natowskiej Bazie Podmiotów Gospodarki Narodowej zawartej w NMCRL.

Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej nadawany jest w ramach Systemu Kodyfikacyjnego NATO. Przydzielany jest wybranym podmiotom należącym do gospodarki narodowej, których działalność powiązana jest ściśle z asortymentem wyrobów obronnych objętych programem Klasyfikacji Wyrobów Obronnych lub świadczeniem usług na rzecz obronności państwa. Natowski Kod został przydzielony firmie ALUMAST za przełomowe i innowacyjne rozwiązania kompozytowe, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach takich jak – energetyka, kolejnictwo czy budownictwo.

Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej to dla nas dowód zaufania i potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych przez nas produktów. Takie inicjatywny, to również niewątpliwie dobra okazja do promocji naszej marki, która ma ogromny potencjał na arenie międzynarodowej. Nasze produkty wyróżnia trwałość, bezpieczeństwo i niski koszt utrzymania, a jednocześnie fakt, że są one przyjazne dla środowiska. W dobie zapotrzebowania na nasze towary, chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, oferując najbardziej praktyczne i zaawansowane rozwiązania. Dziś dzięki przyznanemu zaświadczeniu z dumą liczymy na owocną współpracę z Siłami Zbrojnymi Rzeczpospolitej Polski i pozostałymi państwami NATO. Otrzymanie takiego certyfikatu to ogromny zaszczyt, ale także wielka odpowiedzialność – związana ze specyficznym charakterem odbiorcy jakim niewątpliwie jest wojsko. Nasze wieloletnie sukcesy na rynku potwierdzają jednak, że jesteśmy na tę odpowiedzialność w pełni gotowi” – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast SA.

Flagowym produktem Alumastu są nowoczesne słupy z kompozytów polimerowych. Spółka jako pierwsza w tej części Europy uruchomiła własny zakład produkcyjny dla tego typu rozwiązań. Jego praca rozpoczęła się w 2008 roku. W tym samym roku produkty kompozytowe zdobyły wyróżnienie na targach Energetab w Bielsku-Białej, a w roku 2010 otrzymały nagrodę Ministra Infrastruktury podczas targów Infrastruktura w Warszawie. Dzięki nieprzewodzeniu prądu są idealnym rozwiązaniem dla branży energetycznej, drogowej i kolejowej. Oprócz zastosowania do oświetlenia dworców i terenów kolejowych, słupy kompozytowe są również doskonałym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Alumast SA jest również sprawdzonym dostawcą słupów oświetleniowych dla PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Tylko w 2013 roku spółka dostarczyła ok. 1000 sztuk standardowych i łamanych nośników źródeł światła o wysokości od 5 do 9 metrów. Wartość zamówienia wyniosła przeszło 1.000.000 złotych. Rozwiązania zainstalowano m.in. przy nowoczesnej stacji PKP – Stadion w Warszawie. Największy do tej pory kontrakt z operatorem linii kolejowych w Polsce opiewał na kwotę ponad 1,26 mln złotych. Alumast współpracuje ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe SA od przeszło 4 lat.

 

źródło: Alumast SA