SGG PIXARENA – ALTERNATYWA DLA SATYNY
SGG PIXARENA – ALTERNATYWA DLA SATYNY

SGG PIXARENA, nowe szkło ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass, wprowadza na rynek szkieł użytkowych nową jakość i unikalną estetykę. Gęsty, jednolity wzór zapewnia komfortowy poziom intymności, oferując przy tym dekoracyjność i ekspresję. Nowe szkło jest w pełni ekologiczne (nietrawione kwasem) oraz łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Szkło dekoracyjne o właściwościach szkła satynowego. Gęsty ornament zapewnia pożądany komfort intymności. Gładkie, naturalne powierzchnie pozwalają na łatwość czyszczenia i pielęgnacji. Efekt dekoracyjny jest nie do przecenienia. 

 

 

Rynek szkieł nieprzeziernych zdominowany jest przez satynę – to zdanie być może wkrótce będzie wypowiadane wyłącznie w czasie przeszłym. Na rynek wkracza właśnie SGG PIXARENA, nowoczesne szkło ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass, które rzuca wyzwanie nieco już opatrzonej satynie. Spektakularną różnicą w przypadku obu produktów jest sposób rozpraszania światła: o ile matowe szkło tłumi światło i je wygłusza, o tyle SGG PIXARENA rozprasza światło, ale go w sobie nie kumuluje. Dodatkowym walorem estetycznym jest srebrzysty odcień ornamentowej tafli, który jest efektem gry światła odbijającego się od powierzchni wzoru.
 

Tworząc nowe szkło ornamentowe chcieliśmy zaproponować alternatywę dla szkła satynowego, które w opinii klientów zapewnia intymność, ale nie posiada własnego stylu. SGG PIXARENA to nowoczesne szkło z matowym efektem, które nada każdemu wnętrzu elegancki i ponadczasowy charakter – rekomenduje nowe szkło Piotr Komala, dyrektor ds. marketingu i innowacji w firmie Saint-Gobain Glass Polska.

Szkło oferowane jest w dwóch grubościach: 4 i 8 mm, co daje szerokie możliwości zastosowania go we wnętrzu. Producent – firma Saint-Gobain Glass – rekomenduje nowe szkło do użycia w przemyśle meblowym (fronty szafek, szuflady mebli) lub jako fronty kabin czy ścianki działowe (opcja hartowana).

 

Nie bez znaczenia jest też fakt, że szkło ornamentowe SGG PIXARENA jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Z jednej strony tafla jest idealnie gładka, pozbawiona mikroporów, więc mycie jest banalnie proste, nawet jeśli w grę wchodzi tłuszcz. Od strony ornamentu pielęgnacja też nie jest skomplikowana, gdyż wzór jest bardzo płytki. Dzieje się tak również dlatego, że ornament ma niezmienioną strukturę zewnętrzną szkła, w przeciwieństwie do szkła trawionego, gdzie usunięcie tłustej plamy staje się prawdziwym utrapieniem.

 

SGG PIXARENA dedykowane jest głównie do eleganckich zastosowań wewnętrznych. Szkło o grubości 4 mm producent rekomenduje do użycia w przemyśle meblarskim (fronty mebli, wypełnienia szuflad), natomiast szkło o grubości 8 mm w wersji hartowanej sprawdzi się w zastosowaniach takich jak kabiny prysznicowe, drzwi czy ścianki działowe, gdzie wymagana jest wysoka przepuszczalność światła przy równoczesnym zapewnieniu komfortowego poziomu intymności. Spektrum jego zastosowania w aranżacji wnętrz rozszerza możliwość gięcia oraz obróbki krawędziowej.

 

SGG PIXARENA, podobnie jak inne szkła ornamentowe Saint-Gobain Glass, powstało w procesie walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami pokrytymi wygrawerowanym wzorem. W efekcie jedna strona jest gładka a druga pokryta dekoracją. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny – nowy wzór produkowany jest bez użycia środków chemicznych.

 

- Grupa Saint-Gobain od lat produkuje nowoczesne materiały do budowy wygodnych, energooszczędnych i pięknych domów, promując przy tym bezkompromisowe podejście do ekologii oraz zasobów naturalnych – dodaje Piotr Komala.

 

źródło: Saint-Gobain Glass