Zmiana nazw produktów Guardian
Zmiana nazw produktów Guardian

Nieustanny rozwój technologii i ciągłe poszerzanie oferty wytwarzanych przez Guardian produktów, skłonił producenta do reorganizacji struktury szkieł z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard® i wprowadzenia zmian w ich nazewnictwa. Mają one na celu stworzenie jeszcze bardziej przejrzystej oferty i ułatwienie klientom poszukiwań odpowiedniego szkła.

Szkło float jest materiałem podlegającym bardzo szybkiemu rozwojowi technologicznemu. Dostępność innowacyjnych metod produkcji powoduje, że obecnie oferowane rozwiązania ze szkła mogą spełniać bardzo wiele ról – od ochrony przeciwsłonecznej, przez izolację termiczną i akustyczną, po zabezpieczenie przed włamaniem i funkcje dekoracyjne. Ta ewolucja zastosowań powoduje jednak, że nie tylko osoby niezwiązane z branżą okienną czy budowlaną, ale również specjaliści potrzebują coraz bardziej przejrzystej informacji na temat rodzajów szkła i ich możliwości. To istotne zwłaszcza ze względu na fakt, że na przykład sama gama szkieł przeciwsłonecznych jest różnorodna pod względem wyglądu i parametrów poszczególnych produktów.
Rozumiejąc potrzeby swoich odbiorców związane z rozwijającym się asortymentem, firma Guardian postanowiła wprowadzić zmiany w oznaczeniach szkieł kontroli słonecznej SunGuard®. Modyfikacje mają charakter kosmetyczny i jedynie w sposób ograniczony wpływają na rzeczywiste nazewnictwo. 

Oto jakie zmiany wprowadził Guardian:

eXtra Selective i SuperNeutral

Dotychczas szkła z grupy High Selective dzieliły się na dwie grupy: SunGuard® SN i SunGuard® SNX. Obecnie seria SNX, w skład której wchodzą szkła z powłoką o trzech warstwach srebra, pozwalającą osiągnąć nadzwyczajny poziom odbicia ciepła z zachowaniem wysokiej transmisji światła, znana będzie pod nazwą eXtra Selective. Seria SN, z powłoką z dwoma warstwami srebra, znana będzie natomiast jako SuperNeutral.

High Durable

W portfolio Guardian pojawiły się również nowe produkty, które mogą być używane jako szkło monolityczne (powłoka na pozycji 2). Do chwili obecnej znane były one jako wariant serii SunGuard® Solar i nosiły oznaczenie HD. Obecnie szkła te będą częścią grupy High Durable i dostępne będą pod nazwą SunGuard® HD. 
Nazewnictwo innych produktów SunGuard® Solar nie ulega zmianie. Również seria SunGuard® High Performance, a także wszystkie produkty SunGuard® HP pozostają  bez zmian. 

Advanced Solutions

Jako czołowy producent szkieł zaawansowanych do zastosowań specjalnych Guardian promuje również produkty takie jak Radar Deflective znane jako SunGuard® RD. Uwzględniając rozwój tego segmentu stworzono serię Advanced Solutions, do której zaliczane będą nowatorskie rozwiązania trafiające do oferty Guardian.


Poniższa tabela przedstawia zestawienie dotychczasowych nazw produktów SunGuard® i ich nowychwersji. Nowe nazewnictwo ma stanowić udogodnienie i ułatwić identyfikację produktów. 

Dotychczasowa nazwa produktu (Przykład) Dotychczasowa nazwa grupy Nowa grupa  Nowa nazwa produktu
SunGuard SNX 60/28 High Selective eXtra Selective     bez zmiany 
SunGuard SN 70/37 High Selective SuperNeutral bez zmiany
SunGuard HP Royal Blue 41/29 High Performance bez zmiany
SunGuard Solar Silver Grey 32 Solar bez zmiany
SunGuard Solar HD Neutral 67 Solar High Durable SunGuard HD Neutral 67
Produkty do zastosowań specjalnych np.
SunGuard Radar Deflective
brak Advanced Solutions bez zmiany

 

 

źródło: Guardian Częstochowa