Okna w mega-formacie – systemy blokowe Schüco AWS BS
Okna w mega-formacie – systemy blokowe Schüco AWS BS

Efekt przenikania się wnętrza domu z przestrzenią zewnętrzną daje mieszkańcom poczucie bliskości z naturą. W tym celu architekci stosują coraz większe przeszklenia, które sprawiają że budynki nabierają lekkiego i bardzo transparentnego wyrazu. Możliwość projektowania oryginalnych kompozycji okiennych zapewniających duży dostęp światła dają okna z serii Schüco AWS BS z ukrytą ramą skrzydła.

Duże przeszklenia to cecha charakterystyczna nowoczesnej architektury, w której jedyną dekoracją jest naturalne światło dzienne odbijające się w gładkich, jasnych powierzchniach i widoki natury, przenikające do pomieszczeń przez przeszklone powierzchnie. Gra miękkiego światła i zdecydowanych, prostych konturów to doskonałe tło dla efektownych i przestrzennych aranżacji wnętrz. Współczesne technologie budowlane pozwalają na wstawianie coraz większych i cieplejszych przeszkleń w elewację budynku. Okna z serii Schüco AWS BS z ukrytym skrzydłem i bardzo wąską ramą, o szerokości w widoku zewnętrznym już od 66,5 mm, oferują możliwość projektowania nowoczesnych wielkoformatowych przeszkleń. Dzięki swojej subtelnej estetyce stolarka ta pozwala uwydatnić harmonijne piękno przeszklonej architektury, a przy tym zapewnia najwyższy stopień termoizolacyjności, nawet w standardzie pasywnym.

Mega-kreacje okienne

Okna blokowe z serii Schüco AWS BS pozwalają na projektowanie imponująco dużych przeszkleń. Wyróżnia je bardzo klarowny design, osiągnięty dzięki konstrukcji „ukrytego skrzydła” i eliminacji tradycyjnych listew przyszybowych. Od zewnątrz jest widoczne tylko wielkoformatowe przeszklenie, wstawione w filigranową, aluminiową ramę. Od wewnątrz wyjątkowy design okna podkreślają jedynie klarowne linie profili pozbawione widocznych okuć. Duże skrzydła okienne mogą osiągać szerokość nawet do 1500 mm i wysokość do 2200 mm. Powiększona powierzchnia przeszklenia, wstawionego w pojedynczą, smukłą ramę daje imponująco lekki efekt optyczny. Ujednolicona estetyka okien stałych i otwieranych sprawia, że można je harmonijnie łączyć i zestawiać w różnych konfiguracjach, uzyskując eleganckie podziały przeszkleń w elewacji. Ościeżnice w oknach blokowych dają ponadto możliwość wpinania ich w konstrukcje fasad słupowo-ryglowych w dowolnym położeniu, również pomiędzy słupami, sprawiając wrażenie „pływających”. Kompletna gama produktów, różniących się między sobą głębokością zabudowy i stopniem termoizolacyjności pozwala na dobranie wersji idealnie dopasowanej do indywidualnej koncepcji. 

Komfort wielkiego formatu

Okna blokowe z serii Schüco AWS BS oferują nie tylko unikalny design i szeroki widok na zewnątrz, lecz również poprawę bilansu energetycznego budynku i najwyższy komfort obsługi. Energooszczędne okna o zwiększonej głębokości zabudowy Schüco AWS 75 BS.SI+ oraz Schüco AWS 90 BS.SI+ stanowią doskonałą ochronę przed ucieczką ciepła. Rama w oknie o głębokości zabudowy 90 mm posiada doskonały współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=1,2 W/m2K. Całe okno wraz z szybą o parametrach Ug=0,6 W/m2K zapewnia doskonałe parametry termoizolacyjności Uw?0,84 W/m2K. Oznacza to, że stolarka z tej serii stanowi doskonałą propozycję dla budynków energooszczędnych, a nawet pasywnych. Dodatkowym atutem okien z tej serii, który docenią w szczególności zwolennicy inteligentnych rozwiązań automatyki budynku, jest możliwość zastosowania ukrytych okuć mechanicznych Schüco AvanTec lub mechatronicznych Schüco TipTronic. Okna wyposażone w okucia mechatroniczne mogą być otwierane i zamykane wyjątkowo komfortowo, za jednym dotknięciem przycisku na klamce od strony pomieszczenia, lub zdalnie, przy użyciu pilota, panelu obsługowego czy smartfona.

Okna blokowe Schüco AWS BS

Okna blokowe Schüco AWS BS pozwalają na projektowanie imponująco dużych przeszkleń w elewacji budynku. Wyróżnia je bardzo elegancki design, osiągnięty dzięki konstrukcji „ukrytego skrzydła” i eliminacji tradycyjnych listew przyszybowych. Od zewnątrz jest widoczne tylko wielkoformatowe przeszklenie, wstawione w filigranową, aluminiową ramę. Od wewnątrz wyjątkowy design okna podkreślają jedynie klarowne linie profili pozbawione widocznych okuć. Duże skrzydła okienne mogą osiągać szerokość nawet do 1500 mm i wysokości do 2200 mm. Można je harmonijnie łączyć w różnych konfiguracjach, uzyskując eleganckie podziały przeszkleń w elewacji. Okna blokowe mogą być ponadto wpinane w fasady słupowo-ryglowe w dowolnym położeniu, również pomiędzy słupami, sprawiając wrażenie „pływających”. Szeroka gama produktów obejmuje stolarkę o głębokości zabudowy od 65 do 90 mm i różnym stopniu termoizolacyjności. Energooszczędne okna o zwiększonej głębokości zabudowy Schüco AWS 75 BS.SI oraz Schüco AWS 90 BS.SI+ stanowią doskonałą ochronę przed ucieczką ciepła. Całe okno z ramą o parametrach Uf=1,2 W/m2K i szybą Ug=0,6 W/m2K uzyskuje doskonałe parametry termoizolacyjności Uw?0,84 W/m2K. Dodatkowym atutem okien z tej serii jest możliwość zastosowania ukrytych okuć mechanicznych Schüco AvanTec lub mechatronicznych Schüco TipTronic.

 

źródło: Schüco