Zamki G-U Secury Automatic bezpieczeństwo i komfort
Zamki G-U Secury Automatic bezpieczeństwo i komfort

Każde drzwi wejściowe narażone są na próby włamania. Na różne sposoby podnoszona jest więc ich odporność w tym zakresie. Często zabezpieczenia w nich zamontowane czynią drzwi niewygodnymi w użytkowaniu lub są absurdalnie drogie. Czasami też budowa mechanizmu ryglującego osłabia konstrukcję drzwi zamiast ją wzmacniać.

Istnieje jednak rozwiązanie pozbawione tych wad - zamek G-U Secury Automatic.
Tylko zamki Secury Automatic zapewniają opisane poniżej korzyści. Zamki te są sprawdzone przez wiele niezależnych instytutów a ich produkcja ściśle kontrolowana pod względem jakości. Znakomite opinie w prasie fachowej oraz uznanie w oczach klientów pozwoliło zamkom G-U Secury Automatic na zajęcie pozycji nr 1 w Niemczech. Nie warto więc dla pozornej, niewielkiej oszczędności w zakupie stosować zamków nieznanych firm lub takich, w których producent nawet nie przyznaje się do swojego wyrobu przez umieszczenie logo w widocznym miejscu. Na rynku jest wiele wyrobów mających w nazwie „automatic”, lecz odróżniają się od zamków G-U np. mniejszą wielkością wysuwu rygli, brakiem blokowania rygli w pozycji wysuniętej, mniejszą trwałością, brakiem certyfikatów z badań sprawdzających oraz brakiem opcji dodatkowych. Dlatego hasło „co oryginalne to oryginalne!” jest tu jak najbardziej na miejscu.
Bogactwo rozwiązań i opcji dodatkowych tworzy z rodziny zamków G-U Secury Automatic jedną z najbardziej rozbudowanych linii produktowych w branży. Dostępnych jest wiele specjalistycznych wariantów, które umożliwiają połączenie zalet ryglowania Automatic z innymi pożądanymi funkcjami. Są to m.in.:
 
  - wariant z tzw. „sztywnym łańcuchem” stosowany do drzwi wejściowych do mieszkań, umożliwiający uchylenie drzwi na klika centymetrów co pozwala na bezpieczne sprawdzenie kto stoi po stronie zewnętrznej;
  - wariant z funkcją „otwarcia dziennego” dający możliwość takiego ustalenia rygli aby drzwi nie zatrzaskiwały się za każdym razem lecz pozostawały w pozycji umożliwiającej otwarcie od zewnątrz bez użycia klucza;
  - wersja elektromotoryczna pozwalająca na zdalne odryglowywanie zamka za pomocą np. domofonu, klawiatury kodowej lub systemu kontroli dostępu;
  - wariant z kontrolą biometryczną - komplet z czytnikiem linii papilarnych umożliwiający komfortowe wejście uprawnionym użytkownikom;
  - wersje zamków do drzwi ppoż. i ewakuacyjnych z funkcją antypaniczną „E” dające zabezpieczenie przed nieupoważnionym wejściem oraz pewność łatwego otwarcia od wewnątrz przez naciśnięcie klamki (norma EN 179) lub drążka naciskowego (norma EN 1125).
  - specjalny wariant na rynek polski - z wbudowanym dodatkowym zamkiem zasuwkowym zakluczanym poprzez drugą wkładkę cylindryczną („2PZ”). Takie rozwiązanie często jest wymagane przez niektóre firmy ubezpieczeniowe.
      Bezpieczeństwo jest „automatycznym” priorytetem dla zamka Secury Automatic - zapewnia on je nawet gdy zapomnimy o zakluczeniu drzwi! Jest tak dlatego, że każde domknięcie drzwi powoduje automatyczny wysuw rygli na górze i na dole skrzydła. Przy zastosowaniu standardowo klamki od wewnątrz i pochwytu od strony zewnętrznej wystarczy domknąć drzwi za sobą - do ich otwarcia potrzebny jest wtedy klucz. W zależności od wersji zamka 2 lub 4 rygle automatyczne wysuwają się na 20mm i pozostają zablokowane w tej pozycji. W odróżnieniu od większości tanich zamków dostępnych na rynku rygle w Secury Automatic nie dają się cofnąć przez manipulację narzędziami (popularna manipulacja kartą kredytową tu nie zadziała). Również 20 mm wysuwu daje pewność, że rygle są na tyle głęboko aby uniemożliwić ich wysunięcie z zaczepów przez odgięcie ramy lub skrzydła drzwiowego. Po zakluczeniu drzwi dodatkowo pozostaje wysunięta na 20mm zasuwka pośrodku wysokości drzwi co stanowi kolejne zabezpieczenie. Drzwi wyposażone w zamek G-U Secury Automatic zostały sprawdzone przez wiele niezależnych instytutów i uzyskały wysokie oceny: m.in. klasę WK2 i WK3 z IFT Rosenheim, klasę A wg VdS, certyfikat RAL, certyfikat iBMB MPA, certyfikat SKG, certyfikat ELMAC, certyfikat MPA NRW oraz aprobatę techniczną ITB.
      Komfort użytkowania jest następną właściwością drzwi wyposażonych w zamek Secury Automatic. Drzwi wystarczy dociągnąć (bez zakluczania) a rygle zapadkowe automatycznie się wysuną i zablokują. Odryglowanie następuje od zewnątrz poprzez obsługę kluczem lub od wewnątrz przy pomocy klamki. Nie są potrzebne żadne dodatkowe czynności - proste i komfortowe!
      Trwałość i wieloletnie bezproblemowe działanie zamka są zagwarantowane przez odpowiednią konstrukcję i testy użytkowania. Kaseta zamka jest w całości zamknięta – dzięki temu ciała obce nie zakłócą lekkiej pracy. Wszystkie konieczne otwory konstrukcyjne w kasecie zaopatrzone są w specjalne ochronne tulejki więc trociny, opiłki i inne szkodliwe zanieczyszczenia powstające podczas produkcji drzwi nie dostaną się do mechanizmu. Zastosowana jest również optymalna ochrona antykorozyjna - w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych elementy zamka pokryte są specjalną powłoką antykorozyjną „ferGUard”. Doświadczenie inżynierów G-U - firmy z ponad 100-letnią tradycją oraz otwarcie na najnowsze technologie pozwoliło zaprojektować zamek najwyższej jakości. Również proces produkcyjny zgodny z ISO 9001 i oparty na nowoczesnych liniach technologicznych jest gwarancją wysokiej klasy produktu. Sposób działania zamka Secury Automatic podwyższa także trwałość całej konstrukcji drzwi ponieważ zapobiega ich wypaczaniu. Przy każdym domknięciu drzwi (bez ich zakluczania) skrzydło jest dociskane do ościeżnicy na całej wysokości - nie ma więc możliwości odkształcania się pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.
      Uniwersalność zastosowania to zaleta którą doceniają wszyscy klienci. Nie ma bowiem znaczenia czy drzwi mają być wykonane z drewna, pcv, aluminium czy stali - do każdego z tych materiałów istnieje odpowiednia wersja zamka. Ponadto przestawne rygle i zapadka umożliwiają zastosowanie zamka do drzwi lewych lub prawych. Wymiary kasety zamka są znormalizowane a rozstawy rygli dodatkowych dopasowane do typowych rozwiązań ościeżnic dlatego nie ma potrzeby stosowania nietypowych narzędzi i przestawiania produkcji na „wersję specjalną”.
      Ekonomiczność stosowania zamków G-U Secury Automatic ma swoje uzasadnienie zarówno dla producenta jak i klienta końcowego. Producent drzwi poprzez uniwersalność zamka i jego znormalizowanie nie potrzebuje żadnych nietypowych maszyn i narzędzi, a przez możliwość przestawiania rygli lewe/prawe oszczędza również na stanach magazynowych. Dla klienta wymierny efekt finansowy daje podwyższona trwałość drzwi, a także zapobieganie wypaczaniu się skrzydła co eliminuje straty ciepła spowodowane przez nieszczelność. Zastosowanie standardowego zamka G-U Secury Automatic nie jest związane z jakimiś astronomicznymi kosztami. Różnica cenowa pomiędzy zamkiem Automatic a innymi zamkami nie mającymi tylu zalet to przysłowiowe „kilka złotych” co w cenie całych drzwi jest praktycznie bez znaczenia.
      Jeśli zamierzacie Państwo kupić dobre drzwi z dobrym zamkiem pytajcie Waszych producentów drzwi o rozwiązanie z zamkiem G-U Secury Automatic.

 

Źródło: G-U POLSKA