Inoutic – komfort i jakość w budownictwie
Inoutic – komfort i jakość w budownictwie

Grupa Deceuninck to jeden z wiodących światowych producentów systemów profili z PVC. Od ponad 75 lat tworzy innowacyjne technologie do produkcji okien i drzwi, które gwarantują wysokie parametry energooszczędności i chronią nasze środowisko naturalne.

Grupa Deceuninck działa w 25 krajach na całym świecie, w Polsce obecna jest na rynku od 20 lat. W 2011 roku w związku z nową strategią rozwoju w regionie Europy Środkowej rozpoczął się proces zmiany marki na obecną już od 2006 roku na rynku niemieckim, markę Inoutic, stworzoną po przejęciu przez Grupę Deceuninck koncernu Thyssen Polymer. Filozofię Inoutic odzwierciedla jego logo i nazwa, która składa się z trzech części: IN , OUT oraz IC . W ten sposób Inoutic opisuje cel, który przed sobą stawia: łączenie w kreatywny i innowacyjny sposób świata zewnętrznego z wnętrzem wszystkich rodzajów budynków. IC oznacza i wyraża ideę łączenia kreatywności i inwencji z wysokiej jakości niemiecką wiedzą inżynierską.

Okna z PVC cieszą się w Polsce dużą popularnością. Ponad 70% wszystkich montowanych w naszym kraju okien to okna z tego materiału. Dzieje się tak głównie ze względu na bardzo dobre parametry techniczne, wpływające na efektywność energetyczną budynku, ale także na wysoki komfort użytkowania. Biorąc pod uwagę wysoką jakość materiału, szeroki wybór wzorów i kolorów, a także trwałość i niezawodność, klient wybierając okno wyprodukowane na bazie profili Inoutic ma pewność, że otrzymuje najlepsze rozwiązanie dostosowane do jego indywidualnych potrzeb. 

W odpowiedzi na oczekiwania wszystkich segmentów rynku w portfolio Inoutic / Deceuninck znajdują się trzy różne systemy okienne i drzwiowe: Arcade, Prestige i Eforte. Pierwszy z nich w wersji Standard to jeden z najbardziej ekonomicznych systemów dostępnych na rynku. Pięciokomorowy, wyposażony w specjalne wzmocnienia stalowe profil (71 mm) dedykowany jest dla klientów poszukujących rozwiązań skutecznych i ekonomicznych. Dwa kolejne systemy Prestige i Eforte to profile sześciokomorowe, o bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej oraz szerokim wyborze kolorów i dekorów (40 oklein, w tym także folie Architecture). Oba systemy otrzymały nagrody Top Builder, natomiast system Eforte wyróżniony został także Złotym Filarem Budownictwa. Najważniejsze jednak jest to, że profile Inoutic są oceniane nie tylko przez ekspertów, ale także przede wszystkim przez ich użytkowników, jako jedne z najlepszych na świecie.

Jednym z priorytetów firmy Inoutic / Deceninck jest ekologia, a więc również energooszczędność. Efektem tych poszukiwań jest system Eforte, który ze względu na możliwość zastosowania szerokich pakietów szkleń, wyposażenie w dodatkowe uszczelki przylgowe zapewnia doskonałą izolację termiczną przy 84 mm głębokości zabudowy i możliwości szklenia ciepłymi pakietami szybowymi do 56 mm. Eforte przy zastosowaniu standardowych stalowych wzmocnień i bez dodatkowych wkładek termicznych umożliwia osiągnięcie standardu okna pasywnego. Zainteresowanie tym energooszczędnym systemem rośnie z miesiąca na miesiąc, a do tej pory sprzedano i zainstalowano już ponad 60 tysięcy okien opartych na Eforte.

 

 

 

Źródło: Deceninck