Firma Stolbud Włoszczowa S.A. uruchomiła nowe Centrum Obróbcze do produkcji okien drewnianych.
Firma Stolbud Włoszczowa S.A. uruchomiła nowe Centrum Obróbcze do produkcji okien drewnianych.

Najnowsza inwestycja Stolbudu Włoszczowa S.A. to wyposażenie parku maszynowego w jedną z najnowocześniejszych w Europie maszynę do produkcji drewnianych okien – Conturex C125 firmy Weinig. Zakup pozwoli usprawnić i udoskonalić proces produkcyjny, zwiększając z jednej strony konkurencyjność Stolbudu na rynku okiennym, z drugiej skracając terminy realizacji i oferując indywidualnym klientom doskonałe i piękne profile.

Conturex to niezwykle precyzyjna, w pełni zautomatyzowana maszyna, która w elastyczny, niezawodny i szybki sposób profiluje elementy okienne - zarówno skrzydła, jak i ościeżnice. Jest w stanie zastąpić pracę nawet dziesięciu obecnie używanych urządzeń – czopuje, struga, profiluje, frezuje, nawierca otwory itd. Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu wystruganą kantówkę, by po krótkiej chwili uzyskać idealny, gotowy do sklejenia element składowy okna. Wydajność maszyny to 32 okna w ciągu 8 godzin. Dzięki nowemu urządzeniu Stolbud wprowadzi nową grubość okna „78”, która będzie uzupełnieniem oferty. Maszyna pozwala na produkcję okien różnych kształtów: trójkąty, trapezy, łuki.

 

Dodatkowo został zakupiony specjalny program branżowy do konstruowania okien i sterowania pracą centrum obróbczego firmy Klaes, dzięki któremu operator w łatwy sposób uruchamia proces produkcji elementów okna. Warto dodać, że Centrum będzie wyposażone w narzędzia renomowanej firmy Leitz, światowego lidera w produkcji narzędzi do obróbki drewna.

 

 

Źródło: Stolbud Włoszczowa