Szukaj w serwisie:

Dom Dziełem Życia w nowej strategii marki PAGEN

Firma PAGEN, jeden z wiodących polskich producentów okien, drzwi, bram garażowych i rolet zmienia wizerunek, wprowadzając do komunikacji nowe logo wraz z nową identyfikacją wizualną i strategią marketingową na lata 2020-2022. Rebranding towarzyszy zmianom organizacyjnym i procesowym, a także rozbudowie zakładu produkcyjnego. Kreacja nad którą pracuje duet Jacek Wach i Maciej Musiał ma być wyrazem zmian, jakie zachodzą w firmie w ostatnich latach.

Dom Dziełem Życia w nowej strategii marki PAGEN

Produkty firmy PAGEN cenione są nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Austrii, Włoszech, Holandii, Belgii, Francji, Wlk. Brytanii, a nawet w USA, Kanadzie czy Australii. Rozwój własnej sieci salonów sprzedaży oraz aktywność na arenie międzynarodowej istotnie przyczynia się także do wzmacniania pozycji polskiej branży stolarki okienno-drzwiowej, która dzisiaj jest niekwestionowanym liderem eksportu w Europie.

Dom Dziełem Życia w nowej strategii marki PAGENObecny etap rozwoju firmy to odpowiedni moment na nowe otwarcie. Tempo zmian jest imponujące - rozwój oferty produktowej, rozbudowa zakładu produkcyjnego, prowadzone prace badawczo-rozwojowe, zmiany organizacyjne i procesowe oraz rozwój sieci sprzedaży w Polsce i Europie –  wymuszają konieczność dostosowania do współczesnych trendów, a nawet wyznaczania ich w branży – mówi Dominik Chamioło – Prezes Zarządu PAGEN Sp. z o.o.

Nowe logo to dopiero początek

Nowe logo firmy PAGEN nawiązuje do znaku, który obowiązywał od 1998 roku. Dołożono wszelkich starań, aby znak stał się bardziej uniwersalny, elegancki i nowoczesny, a jednocześnie prostszy i bardziej czytelny. Firmie zależało też na podkreśleniu zmian w ofercie, która w chwili obecnej nie ogranicza się już tylko do stolarki okiennej.

Dom Dziełem Życia w nowej strategii marki PAGEN

Sygnet znaku z jednej strony eksponuje charakterystyczną literę P z nazwy brandu, z drugiej zaś nawiązuje do kształtów wytwarzanych przez firmę – okien, drzwi, bram i rolet. Odnaleźć możemy w nim m.in. kształt okna jedno- i dwuskrzydłowego, kształt drzwi tarasowych HST, zestawienie okna z drzwiami balkonowymi, obrys drzwi i bramy garażowej, a nawet przekrój rolety. Co ciekawe – w sygnecie logo wkomponowaliśmy pozostałe litery z nazwy firmy PAGEN, dzięki czemu, uzyskaliśmy znak, który możemy stosować na mniejszych polach eksploatacji – np. klamkach okiennych – tłumaczy Maciej Musiał, Brand Manager firmy PAGEN.

Dom Dziełem Życia w nowej strategii marki PAGEN

Wyrazisty czerwony kolor nawiązuje do poprzedniej identyfikacji wizualnej, zaś przewaga czerni w logotypie podkreśla pozycję i rosnącą wartość firmy. Nowy system identyfikacji będzie sukcesywnie wdrażany we wszystkich wykorzystywanych przez firmę nośnikach. Zmiany zostaną stopniowo wprowadzone także we własnych salonach sprzedaży i salonach partnerskich. Proces rebrandingu potrwa do marca 2022 roku.

#DoDzieła!

Zmianom identyfikacji wizualnej towarzyszy również wdrożenie hasła reklamowego – „Dom Dziełem Życia” oraz jego wersji skróconej #DoDzieła, wyrażającego główną ideę nowej strategii marketingowej.

Mówi się, że dobra marka, to dobrze opowiedziana historia. W strategii komunikacji zależy nam na tym, aby odejść od mówienia wyłącznie o produktach, które powstają w naszej fabryce. Chcemy pokazywać nasze produkty i ich zastosowanie w miejscach, które dla większości z nas są dziełami życia – zwłaszcza w odniesieniu do tworzenia poczucia wspólnoty, bezpieczeństwa i więzi rodzinnych. Są w naszym życiu bowiem miejsca, w których dajemy narzucić sobie pewne ramy, a skojarzenie z linią produktową firmy PAGEN nasuwa się samoistnie - tłumaczy autor nowej strategii marketingowej - Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu w PAGEN Sp. z o.o. 

Założenia strategii marketingowej firma zamierza przedstawić podczas specjalnej konferencji prasowej. Wprowadzeniu nowego znaku towarzyszyć będzie kampania reklamowa realizowana w Polsce i na rynkach zagranicznych wykorzystująca m.in. spoty reklamowe. Celem kampanii będzie budowanie świadomości marki, podkreślenie zmiany wizerunku i identyfikacji wizualnej, a przy tym komunikowanie wartości, które są fundamentem działalności firmy PAGEN.

 
Najnowsze publikacje
Hotele w systemach ALUPROF
 • Hotele w systemach ALUPROF
 • Konglomerat kwarcytowy – nowy sposób na wykończenie parapetów
 • Porta LOFT w finale konkursu Dobry Wzór
 • Gdy liczba włamań ciągle rośnie, wybór dobrego zamka może okazać się zbawieniem
 • Drugie drzwi do domu – bezpieczne wejście z garażu
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.