Szukaj w serwisie:

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo to wartość, której nie sposób przecenić. Aby zapewnić je najmłodszym musimy zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie ich pokoi. Uwagę warto zwrócić m.in. na okna. Odpowiednie rozwiązania i mechanizmy zastosowane w stolarce mogą bowiem ustrzec przed wypadkiem, skaleczeniem po przypadkowym zbiciu szyby, a nawet włamaniem.

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Na co dzień

Pokój dziecka bardzo często przypomina prawdziwy poligon. Który maluch nie lubi biegać, skakać czy wspinać się po meblach? Jednym z zagrożeń, jakie na niego czekają, jest otwarte i niczym niezabezpieczone okno. Jeśli tylko dziecku uda się dostać na parapet (choćby po to, by pooglądać latające za szybą ptaki) – nietrudno o nieszczęście, o jakim co jakiś czas informują media. Niekiedy okno nie musi być nawet otwarte. Niektóre maluchy bardzo szybko uczą się jak poradzić sobie z klamką.

- Dobrym rozwiązaniem są tzw. zamki woźnego. To proste mechanizmy, które uniemożliwiają otwarcie okna bez zastosowania kluczyka – bez niego skrzydło można jedynie uchylić. Inną opcją są specjalne klamki, które otworzyć można jedynie po uprzednim wciśnięciu przycisku blokującego. Takie zabezpieczenie w przypadku małych dzieci często jest wystarczające. – wyjaśnia Artur Głuszcz, dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA.

A co z fruwającymi niekiedy w pokojach maluchów zabawkami? Co jeśli przypadkowo trafią w szybę i ją stłuką? Ryzyko skaleczenia jest wówczas ogromne. Tu rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego pakietu szybowego – tak zwanej szyby bezpiecznej. Jedną z opcji są szyby laminowane, czyli takie, w których dwie 3-milimetrowe tafle sklejone są dwiema warstwami folii (w takiej szybie odłamki stłuczonego szkła nadal są zespolone folią). Innym rodzajem szyby bezpiecznej jest szyba hartowana, która po uszkodzeniu rozbija się na wiele nieostrych kawałków, którymi trudniej jest się zranić. Nawet podczas sprzątania.

I przed włamaniem

Stolarka pełni również zasadniczą rolę w zabezpieczeniu naszych domów i mieszkań przed włamywaczami. A jak wynika z badań, to przez okna i drzwi balkonowe złodzieje zazwyczaj dostają się do wnętrza. Aby im to maksymalnie utrudnić warto zdecydować się na okna, w których zastosowano mechanizmy dodatkowo zabezpieczające przed sforsowaniem z zewnątrz. One są naprawdę skuteczne!

- W produktach MS więcej niż OKNA, w wersji standardowej stosujemy okucia Multi-Matic austriackiej firmy MACO, w tym zaczep antywłamaniowy współpracujący z ruchomymi ryglami grzybkowymi, a także dodatkowy pakiet obejmujący 3 zaczepy i klamkę z mechanizmem Secustik. Mechanizm ten zabezpiecza przed otwarciem okna z zewnątrz poprzez przesunięcie rygli w okuciu. – wyjaśnia Artur Głuszcz.

Uzupełnieniem okuć są szyby antywłamaniowe. Pakiety te składają się z dwóch 4-milimetrowych tafli sklejonych za pomocą specjalnej folii PVB. Szyby te nawet po zbiciu (co nie jest proste) są trudne do sforsowania ze względu na aż cztery warstwy folii PVB.

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka

Wybierając okna warto zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry izolacyjności, ale również na rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo np. antywłamaniowe okucia i szyby, a także mechanizmy chroniące przed otwarciem skrzydeł przez dzieci.
FOT. MS więcej niż OKNA

 

 

źródło: MS więcej niż okna

 
Najnowsze publikacje
Dom podczas urlopu
 • Dom podczas urlopu
 • Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie
 • Przygotuj dom na ocieplenie klimatu
 • Na jaki kolor okien postawić w 2020 roku
 • Nowe drzwi Raumplus w niestandardowym wymiarze
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.