Szukaj w serwisie:

Bramy przemysłowe Hörmann z systemem SmartControl

Pod nazwą SmartControl firma Hörmann oferuje usługę internetowego monitorowania bram szybkobieżnych. Zapobiegając w ten sposób nieoczekiwanym usterkom i awariom, system zapewnia znaczne oszczędności kosztów eksploatacji.

Bramy przemysłowe Hörmann z systemem SmartControl

Internet Rzeczy (IoT  - Internet of Things) to rozwijająca się bardzo szybko dziedzina techniki umożliwiająca między innymi zdalną diagnostykę i działania prewencyjne związane z utrzymaniem urządzeń w dobrym stanie. Zastosowana technologia pozwala na prowadzenie analiz technicznych i wczesne wykrywanie konieczności wymiany zużywających się części, co zapobiega przestojom bramy oraz usprawnia pracę działu obsługi serwisowej.

SmartControl  - jak to działa? 

System SmartControl łączy bramy szybkobieżne z siecią internetową przy wykorzystaniu Cloud of Things – platformy IoT w chmurze firmy telekomunikacyjnej. To umożliwia stałe monitorowanie bram i wyeliminowanie nagłych awarii. System SmartControl pozwala na wczesne rozpoznanie momentu, w którym należy wymienić zużywające się części. Kody błędów ze sterowania bramy są automatycznie wysyłane do portalu internetowego i analizowane za pomocą funkcji zdalnej diagnostyki. Dzięki temu naprawa odbywa się szybciej i sprawniej - serwisant od razu może zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia i części zamienne, co często pozwala uniknąć konieczności ponownego przyjazdu na miejsce awarii.

Z przyczyn bezpieczeństwa bezpośrednia ingerencja w sterowanie bramy z poziomu portalu nie jest możliwa. Użytkownik za pośrednictwem chmury musi zaakceptować wszelkie czynności podejmowane przez dział serwisu firmy Hörmann. Każda zmiana wymaga więc wyraźnej zgody właściciela bramy.

Wszelkie prewencyjne działania podyktowane przez system SmartControl nie zwalniają oczywiście z obowiązku wykonywania regularnej konserwacji.

SmartControl – efekty

Stałe nadzorowanie statusu eksploatacyjnego bram szybkobieżnych to zysk zarówno dla korzystających z nich przedsiębiorstw, jak i centrów serwisowych. Testy przeprowadzone u użytkowników ponad 600 bram w całych Niemczech wykazały, że system Hörmann SmartControl wyraźnie usprawnia ich pracę.

- Odnotowujemy mniej zgłoszeń awaryjnych i podwójnych  przyjazdów do klienta. A dzięki większej efektywności konserwacji koszty systemu amortyzują się średnio już podczas drugiej wizyty serwisanta - potwierdza Rüdiger Bierhenke, dyrektor ds. sprzedaży systemów bram przemysłowych w firmie Hörmann.

SmartControl – w jakich bramach?

SmartControl wchodzi w zakres standardowej dostawy szybkobieżnych bram spiralnych i szybkobieżnych bram segmentowych firmy Hörmann. Opcjonalnie to innowacyjne rozwiązanie oferowane jest do bram szybkobieżnych z elastyczną kurtyną. W przyszłości dostępne będzie również w innych bramach przemysłowych tego producenta.

Wprowadzenie Systemu Smart Control przez firmę Hörmann to ważny krok, jaki przedsiębiorstwo stawia w kierunku rozwiązań przemysłowych 4.0.

Bramy przemysłowe Hörmann z systemem SmartControl

Dzięki informacjom przesyłanym z platformy SmartControl do centrum serwisowego usuwanie usterek i naprawa awarii bram szybkobieżnych Hörmann odbywa się sprawnie i bardzo szybko.

 

źródło: Hörmann Polska

 
Najnowsze publikacje
Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości
 • Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości
 • Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę
 • Okna do domu w stylu industrialnym
 • Bezpieczny powrót ze szkoły – drzwi nie tylko na klucz
 • PORTA wprowadza nowe kolekcje drzwi fornirowanych
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.