Szukaj w serwisie:

Kwintesencja szklanej architektury – panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD

Trendy w architekturze przeszklonych fasad zmierzają w kierunku większej transparentności. Coraz częstszym oczekiwaniem jest już nie tylko duża powierzchnia przeszkleń, ale także minimalna szerokość profili konstrukcyjnych. Smukły i lekki wygląd fasady zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w przypadku projektów powłok obiektów komercyjnych, gdzie liczy się prestiżowy wizerunek i atrakcyjna ekspozycja oferty.

Kwintesencja szklanej architektury – panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD

Transparentna witryna sklepowa zrealizowana

w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD

Fot. Schüco

 

Charakterystyczne dla obiektów komercyjnych, optycznie masywne fasady odchodzą powoli w przeszłość, ustępując miejsca lekkim wizualnie, przeszklonym powłokom. Efekt ten jest osiągany przez stosowanie systemów fasadowych o odpowiednio wąskich profilach w kombinacji z dużymi przeszkleniami. Subtelne podziały szyb gwarantują lepszą widoczność, zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Pozwalają na lepsze doświetlenie wielkopowierzchniowych wnętrz naturalnym światłem, zapewniają znacznie lepszy widok i co ważne – umożliwiają lepszą prezentację oferty. Trudność projektowania tego typu konstrukcji wiąże się jednak z ograniczeniami statycznymi oraz rosnącymi wymaganiami w zakresie izolacyjności cieplnej. We wszystkich przypadkach, w których liczy się idealny widok, energooszczędność i prestiżowy wygląd inwestycji, doskonale sprawdzą się panoramiczne fasady z serii Schüco FWS 35 PD.
 

Imponujący widok

Witryny sklepów, restauracji czy salonów samochodowych powinny odzwierciedlać nowoczesny charakter firmy, a przede wszystkim zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzin. Przez transparentne elewacje lepiej widać nie tylko asortyment, architekturę wnętrza, lecz także banery reklamowe i informacje o promocjach. Wewnątrz zaś panuje przyjazny klimat, kreowany naturalnym światłem oraz szerokimi widokami otoczenia. Fasady z serii Schüco FWS 35 PD pozwalają na spotęgowanie efektu przezierności elewacji, ze względu na ekstremalnie wąskie profile o szerokości czołowej zaledwie 35 mm. Kompatybilność systemu FWS 35 PD z oknami Schüco AWS, w tym z oknami strukturalnymi AWS 114 SG.SI pozwala na tworzenie powłok cechujących się bardzo subtelną estetyką. 
 

Inwestycja, która procentuje

Kwintesencja szklanej architektury – panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD

Imponujące przeszklenia w systemie fasadowym

Schüco FWS 35 PD zapewniają doskonałe

doświetlenie pomieszczeń

Fot. Schüco

 

Koszty utrzymania to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wartości nieruchomości i jej atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców. Fasada Schüco FWS 35 PD przyczynia się nie tylko do lepszego doświetlenia wnętrz i zmniejszenia wydatków na oświetlenie, ale także pozwala ograniczyć zapotrzebowanie obiektu na energię potrzebną do ogrzewania i klimatyzacji. Konstrukcja ramowa z izolatorami najnowszej generacji osiąga wartość współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ? 0,9 W/m2K. Ze względu na doskonałą statykę konstrukcji możliwe jest wstawianie wielkopowierzchniowych, dwukomorowych pakietów szybowych o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. W przypadku potrzeby zastosowania podziałów poziomych obciążenie na rygiel może osiągać rekordową wartość nawet 400 kg! W zależności od wymagań projektowych można zastosować certyfikowaną przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasadę w wersji SI lub wysoko energooszczędny system Schüco FWS 35 PD.HI. Przy wyposażeniu fasady w okna z ukrytym okuciem mechatronicznym Schüco TipTronic można ponadto sterować wietrzeniem i nocnym schładzaniem obiektu w sposób automatyczny. Dodatkową zaletą systemu jest antywłamaniowość. Fasada Schüco FWS 35 PD, podobnie jak okna wyposażone w okucie Schüco TipTronic, mogą być zrealizowane w klasie RC2. 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl

 
Najnowsze publikacje
Dom podczas urlopu
 • Dom podczas urlopu
 • Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie
 • Przygotuj dom na ocieplenie klimatu
 • Na jaki kolor okien postawić w 2020 roku
 • Nowe drzwi Raumplus w niestandardowym wymiarze
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.