Skip to main content

#okna przesuwne


Czym wyróżniają się nowoczesne okna

 

Nowoczesna stolarka okienna charakteryzuje się nie tylko doskonałymi współczynnikami przenikania ciepła, dużymi formatami przeszkleń czy smukłymi ramami o designerskim wyglądzie. Najnowocześniejsze okna imponują również zaawansowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i inteligentnymi funkcjami.

czytaj dalej

Energooszczędne okna tarasowe HS – skuteczność zależy od detali

 

Dbanie o klimat to dziś już nie tylko moda, ale życiowa konieczność. W trosce o przyszłość (środowiska i portfela) coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie w domach rozwiązań proekologicznych, które pozwolą m.in. na oszczędność energii cieplnej. Czy najpopularniejsze obecnie okna tarasowe HS wpisują się w ten trend? Które elementy ich konstrukcji chronią przed nadmierną utratą ciepła? Warto się temu przyjrzeć w przededniu jednego z trudniejszych sezonów grzewczych w ostatnich latach.

czytaj dalej

Stolarka zewnętrzna – rozwiązania na lata

 

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, a przede wszystkim spora inwestycja. To naturalne, że staramy się w tym czasie optymalizować, a nawet ciąć koszty, bo zawsze „po drodze” zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i wydatki. Są jednak elementy domu, na których nie warto oszczędzać. Przeciwnie – lepiej zainwestować w rozwiązania, które sprawdzą się na każdym etapie życia. Przecież dom budujemy na lata. I przez ten czas musi nam służyć stolarka zewnętrzna: okna, drzwi wejściowe i brama garażowa.

czytaj dalej

Okna przesuwne aMOOD od AWILUX – łączą przestrzenie oszczędzając miejsce

 

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w domu to podstawa udanego projektu. Dbałość o komfort, jak i funkcjonalność mieszkania to wyznaczniki nowoczesnej architektury, dzięki której żyje nam się wygodniej, łatwiej oraz na optycznie większym metrażu. Nowy system aMOOD od AWILUX to najnowsze rozwiązanie okienne, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce, przy okazji wprowadzając do wnętrz doskonałą atmosferę.

czytaj dalej