Okna przesuwne aMOOD od AWILUX  – łączą przestrzenie oszczędzając miejsce
Okna przesuwne aMOOD od AWILUX – łączą przestrzenie oszczędzając miejsce

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w domu to podstawa udanego projektu. Dbałość o komfort, jak i funkcjonalność mieszkania to wyznaczniki nowoczesnej architektury, dzięki której żyje nam się wygodniej, łatwiej oraz na optycznie większym metrażu. Nowy system aMOOD od AWILUX to najnowsze rozwiązanie okienne, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce, przy okazji wprowadzając do wnętrz doskonałą atmosferę.

 


Fot. Awilux

 

Na podstawie wnikliwie przeprowadzonych badań rynkowych, stworzono kolekcję aMOTION, dostosowaną do nowych aktywności oraz potrzeb inwestorów, w której jedną z linii produktowych stanowią okna i drzwi tarasowe aMOOD.

 

Innowacyjny system aMOOD wyróżnia przede wszystkim optymalne wykorzystanie przestrzeni, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów szczelności. Jest wykorzystywany do konstrukcji okien przesuwnych oraz drzwi tarasowych. Gwarantując nowoczesny i  minimalistyczny wygląd, zapewnia zachowanie jak największej ilości miejsca w pomieszczeniu. Okna przesuwne aMOOD idealnie sprawdzają się między innymi nad blatem czy stołem w kuchni, umożliwiając odpowiednie, bezproblemowe oraz wygodne korzystanie z tej przestrzeni.

 

aMOOD od AWILUX- rozwiązanie na każdy metraż

 

Nowy system aMOOD to połączenie zalet PSK i HST. W momencie otwierania, ruchome skrzydło odsuwa się na odległość 8 mm od ościeżnicy, a przy zamykaniu wraca do pierwotnej pozycji.

 

 


Fot. Awilux

Współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw=0,73 dla okna referencyjnego 3500x2300 mm, z pakietem 3-szybowym SunEnergy Ug=0,5, ciepłą ramką Chromatec Ultra oraz stalą zamkniętą 1.5 mm.

 

 

 

Okna aMOOD wyposażone są w rozłożoną na całym obwodzie konstrukcji, sześciokomorową ościeżnicę o głębokości 150mm, dzięki czemu narożniki są zamknięte, co - oprócz samej funkcjonalności - nadaje oknom i drzwiom przesuwnym aMOOD dodatkowych walorów estetycznych. Z dbałością o szczelność okien, a tym samym komfort osób przebywających w pomieszczeniu, zamontowano 3 dodatkowe zaczepy, które dociskają skrzydło do pionowego słupka, zapewniając doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną.

 

W celu uzyskania płynnego efektu przejścia między wnętrzem domu a tarasem, można zabudować dolną ramę zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

 

Rozwiązania aMOOD dostępne są w dwóch wersjach: klasycznej - symetrycznej, która idealnie wpasuje się w tradycyjnie urządzone wnętrze oraz designerskiej - asymetrycznej, z obniżonym skrzydłem stałym.

 

aMOOD od AWILUX – tworzy dobrą atmosferę wnętrza

 

Nowość wprowadzona przez firmę AWILUX to nie tylko walory estetyczne. Rozwiązania oferują także doskonałą izolację termiczną i akustyczną, dbając dzięki temu o komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Ze względu na swój smukły oraz elegancki design, okna świetnie sprawdzają się w przypadku domów jednorodzinnych, jak i obiektów hotelowych czy apartamentowców, idealnie wpasowując się w każdy projekt nowoczesnego budownictwa.

 

Elegancki wygląd idzie również w parze z użytecznością, zapewniając oszczędność miejsca na każdym metrażu, kreując otwarte i jasne wnętrza.

 

Nowe rozwiązanie od AWILUX sprawdzi się na przykład w kuchni nad blatem - zapewniając odpowiednią wentylację i nie zabierając przestrzeni potrzebnej do przyrządzania posiłków. Z kolei w kawalerkach zagwarantuje więcej miejsca - nie tylko optycznie. Idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie nawet najmniejszy kawałek powierzchni jest na wagę złota, takich jak wąskie kuchnie bądź niewielkie łazienki. Oszczędzając miejsce, zapobiega przypadkowemu niszczeniu mebli przez otwarte skrzydło.

 

System aMOOD od AWILUX to nie tylko oszczędność powierzchni, ale również odpowiednia cyrkulacja powietrza i zabezpieczenie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia pełny komfort domowników, zatrzymując zarówno ciepło, jak i dopływ zewnętrznych dźwięków, co szczególnie docenią mieszkańcy głośniejszych terenów.

 

aMOOD od AWILUX - kolory na każdy humor

 

Oferowana przez AWILUX kolorystyka okien i drzwi aMOOD jest bardzo szeroka. Od nowoczesnych antracytów po klasyczne okleiny drewnopodobne, dzięki czemu nowe rozwiązania okienne AWILUX wpasują się do każdego wnętrza.

 

Do wyboru są także okleiny REALWOOD, które idealnie odwzorowują prawdziwe usłojenie drewna. Odcień miodowego czy imbirowego dębu będą idealne do pomieszczeń z dominującymi, ciepłymi barwami, dodając tym samym elegancji drewna w nowoczesnym wydaniu. Zimniejsze tony dębu Weissbach, czy dębu amarantowego dopełnią wnętrza o surowym, jasnym wykończeniu, kontrastując biel, bądź zimne szarości.

 

System aMOOD od AWILUX to optymalne wykorzystanie przestrzeni z bardzo dobrymi parametrami szczelności. Smukły i atrakcyjny design wpasowujący się w nowoczesne budownictwo zapewni niecodzienny efekt wizualny w apartamentowcach czy obiektach hotelowych. Okna i drzwi aMOOD od AWILUX stworzone z myślą nie tylko o miejskim budownictwie, sprawdzą się również w domach jednorodzinnych, chroniąc mieszkańców przed ulicznym zgiełkiem oraz przed zmianami termicznymi o każdej porze roku.

 

źróło: Awilux Polska