Skip to main content

Wieści z branży


Lekkie, panoramiczne drzwi przesuwne – MB-SKYLINE TYPE R od Aluprof

 

Duże przeszklenia to jeden z najpopularniejszych trendów nowoczesnego budownictwa. Zapewniają dobre doświetlenie wnętrza, optycznie je powiększają i – przede wszystkim gwarantują wspaniały widok na otoczenie domu. Drzwi przesuwne tego typu dostarcza Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki aluminiowej.

czytaj dalej

Polska stolarka na amerykańskim rynku

 

Polska jest jednym z największych europejskich producentów stolarki okiennej. O jej dobrej kondycji i ogromnym potencjale technologicznym świadczy to, że rodzime rozwiązania z roku na rok zdobywają coraz więcej zagranicznych rynków. Rozwiązania firmy AWILUX cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Niemczech i krajach Beneluksu, a w ostatnim czasie zaczęły również z sukcesem podbijać rynek amerykański.

czytaj dalej

Jakie ogólnoświatowe trendy mają swoje odbicie w branży stolarki otworowej wg Fakro mecenasa konkursu POiD Building Awards 2021

 

Trendy są trendy, dlatego m.in. rozmawiamy o nich w ramach konkursu POiD Building Awards 2021, konkursu w którym wyłonimy najlepsze rozwiązania stolarki otworowej oraz automatyki osłonowej i smarthome. Jury wybierze najlepsze obiekty na podstawie ściśle określonych kryteriów, wśród których wymienić należy estetykę, a także wpływ produktów stolarki na bilans energetyczny całego budynku. Czy to główne trendy, na które producenci zwracają uwagę? Opowie o tym Marta Gmyrek z firmy Fakro, mecenasa konkursu POiD Building Awards 2021.

czytaj dalej

PlanRadar: ponad połowa firm, która skorzystała z cyfrowych aplikacji, trwale porzuci analogowe narzędzia pracy

 

W dobie pandemii firmy coraz chętniej wykorzystują cyfrowe narzędzia pracy, które skutecznie wypierają ich analogowe odpowiedniki. Dotyczy to także przedsiębiorstw z sektora budowlanego, dla których możliwość zdalnego zarządzania projektem jest dziś równie ważna, co jego rentowność czy dostępność pracowników. Według ogólnoeuropejskiego badania przeprowadzonego przez PlanRadar aż 58 proc. z nich trwale zrezygnowało z dotychczasowych rozwiązań, zastępując je aplikacjami mobilnymi i usprawniając w ten sposób realizację poszczególnych etapów inwestycji oraz komunikację w ramach zespołów.

czytaj dalej

Już jutro drugie spotkanie z cyklu webinariów o programie „Czyste Powietrze”

 

W ubiegłym roku, z inicjatywy Związku POiD, w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, zorganizowane zostało spotkanie online na temat programu „Czyste Powietrze”, dzięki któremu Polacy mogą w swoich domach wymieniać stolarkę otworową ze wsparciem finansowym. Uczestniczyli w nim m.in. Partnerzy akcji. W tym roku przed nami zaś następne tego typu webinarium, tym razem o zasadach wypełniania wniosków o dofinansowanie na zakup nowych okien, drzwi czy bramy garażowej.

czytaj dalej

Kolejne salony w grupie Rekomendowanych Salonów.

 

Kupując stolarkę, zwracamy uwagę na wiele czynników takich jak cena, jakość produktów czy sposób montażu. Choć te argumenty zdają się najistotniejsze, to w praktyce okazuje się, że także sposób, w jaki zostaniemy obsłużeni w salonie, ma kluczowe znaczenie. W obliczu tak dużej liczby najróżniejszych opcji i wariantów dostępnych na rynku klient może poczuć się nieco przytłoczony. W tym miejscu do akcji powinien wkroczyć doświadczony sprzedawca-ekspert. Jednak, gdzie go szukać? Najlepiej w rekomendowanym salonie sprzedaży. W takim, w którym jest najlepsza obsługa klienta, produkty najlepszej jakości oraz najlepszy, profesjonalny montaż.

czytaj dalej

IRBS, czyli Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki – Laureaci 2021

 

Innowacja to proces kształtowania nowego podejścia, wprowadzania nowych produktów, nowych rozwiązań, maszyn, technologii, systemów, organizacji pracy. Innowacja to także tworzenie nowych pomysłów lub zastosowanie istniejących rozwiązań w nowych sytuacjach, powodujących poprawę produktów, usług, programów, struktur czy systemów zarówno dla firm, jak i dla klientów ostatecznych zwanych inaczej konsumentami.

czytaj dalej