Skip to main content

Wieści z branży


Pięć produktów Schüco z nagrodą Red Dot Design Award 2021

 

W tym roku aż pięć produktów marki Schüco zostało uhonorowanych prestiżową nagrodą Red Dot Award: Product Design 2021. Międzynarodowe jury doceniło funkcjonalność, innowacyjność i ponadczasowy design rozwiązań, takich jak okno akustyczne AWS 90 AC.SI, osłony przeciwsłoneczne AB ZDS i Integralmaster, próg zero milimetrów w oknach i drzwiach aluminiowych, a także powierzchnie antybakteryjne SmartActive.

czytaj dalej

Nexbau stawia na technologię Precision Line od polskiej firmy PREZMET

 

Nexbau to znana i prężnie działająca firma rodzinna z Karpicka produkująca stolarkę otworową z PVC, aluminium oraz drewna. Przez prawie trzy dekady dostarcza wysokiej jakości stolarkę otworową w kraju i zagranicą. Założona została ponad 25 lat temu przez Pana Romana Bauta, który jest jednocześnie wielkim pasjonatem sportów balonowych. Zielone logo NEXBAU gościło już na niejednych mistrzostwach balonowych w kraju i zagranicą zdobywając liczne nagrody. Rodzinnym biznesem zarządza Pan Prezes Roman Bauta wraz z synami Dawidem, Jakubem oraz Jędrzejem.

czytaj dalej

Marka z widokiem na nowoczesność. Odświeżona identyfikacja wizualna OknoPlus

 

Dynamiczny rozwój wirtualnego doradztwa, wprowadzenie do oferty innowacyjnych rozwiązań, które łączą w sobie nowoczesne wzornictwo i doskonałe parametry, rozszerzenie sieci sprzedaży i wisienka na torcie, a może swoista klamra kompozycyjna – nowa identyfikacja wizualna. O tym, jak zmienia się marka OknoPlus i skąd pomysł na zmiany opowiada Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus.

czytaj dalej

KRISPOL jako pierwszy producent stolarki otworowej z produktami na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów dedykowanych do programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej

 

Instytut Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stworzyły listę urządzeń i materiałów, zweryfikowanych pod kątem wymogów programu Czyste Powietrze i ulgi termomodernizacyjnej. Na liście znalazły się produkty marki KRISPOL.

czytaj dalej

Lekkie, panoramiczne drzwi przesuwne – MB-SKYLINE TYPE R od Aluprof

 

Duże przeszklenia to jeden z najpopularniejszych trendów nowoczesnego budownictwa. Zapewniają dobre doświetlenie wnętrza, optycznie je powiększają i – przede wszystkim gwarantują wspaniały widok na otoczenie domu. Drzwi przesuwne tego typu dostarcza Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki aluminiowej.

czytaj dalej

Polska stolarka na amerykańskim rynku

 

Polska jest jednym z największych europejskich producentów stolarki okiennej. O jej dobrej kondycji i ogromnym potencjale technologicznym świadczy to, że rodzime rozwiązania z roku na rok zdobywają coraz więcej zagranicznych rynków. Rozwiązania firmy AWILUX cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Niemczech i krajach Beneluksu, a w ostatnim czasie zaczęły również z sukcesem podbijać rynek amerykański.

czytaj dalej