Guardian sponsorem XXIII Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie
Guardian sponsorem XXIII Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie

W dniach 7-9 czerwca 2013 r. na terenie prestiżowego ośrodka tenisowego Kortowo Tennis Club w Poznaniu odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Architektów w Tenisie. Tradycyjnie już sponsorem Tennis Archi Cup był Guardian Częstochowa, organizując dla wszystkich uczestników turnieju konkurs „Wybierz SunGuard”.

Konkurs „Wybierz SunGuard” cieszyłl się sporym zainteresowaniem – fot. Guardian

 

Podczas tegorocznej edycji Mistrzostw doszło do symbolicznego zbiegu okoliczności – gdy na kortach w Poznaniu rozpoczynał się finał Tennis Archi Cup w kategorii mężczyźni open, w Paryżu finałową rywalizację rozpoczynali Rafael Nadal i David Ferrer. Mimo, że uczestnicy poznańskiego Tennis Archi Cup mieli możliwość śledzenia na żywo transmisji ostatniego pojedynku na kortach Roland Garros, swoją uwagę skupili na meczu rozgrywanym w Kortowo Tennis Club, w którym Jarosław Grzybowski odniósł zwycięstwo nad Jarosławem Folwarskim.

Turniejowi jak zwykle towarzyszył bogaty program dodatkowy. Jedną z atrakcji była wideokonferencja z Jerzym Janowiczem, który opowiadał o swoich ostatnich wielkoszlemowych dokonaniach. Sporym zainteresowaniem cieszył się również zorganizowany w sobotę konkurs „Wybierz SunGuard”. Konkurs ten polegał na trafieniu piłką tenisową w cztery otwory o różnej wielkości, znajdujące się w szybie wyprodukowanej w hucie Guardian Częstochowa. Punktacja uzależniona była od średnicy otworu i trudności trafienia: 70 - 62 - 51 - 40 punktów, od najmniejszego do największego otworu. Zasady te nawiązują do asortymentu szkła SunGuard High Selective SN: 70/37, 62/34, 51/28 i 40/23. Konkurs był niezwykle zacięty i stał na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, w wyniku losowania szczęście uśmiechnęło się do Karola Fiedora.

W imprezie wzięło udział ponad osiemdziesięciu architektów. Część z nich rywalizowała w turnieju głównym, podczas gdy pozostali mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z tenisem w ramach zorganizowanej równolegle Akademii Tenisa dla Architektów.

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

Kobiety OPEN:

I miejsce Lidia Ostrowska

II miejsce Ewa Sakwerda

III miejsce Ewa Śliwa

 

Mężczyźni 55+:

I miejsce Bartłomiej Brzózka

II miejsce Piotr Fischer

III miejsce Adam Kochański

 

Mężczyźni 45+:

I miejsce Janusz Łukasik

II miejsce Grzegorz Czaus

III miejsce Karol Fiedor

 

Mężczyźni OPEN:

I miejsce Jarosław Grzybowski

II miejsce Jarosław Folwarski

III miejsce Maciej Tomczak

 

Kobiety OPEN – turniej pocieszenia:

I miejsce Małgorzata Schmidt

 

Mężczyźni 55+ – turniej pocieszenia:

I miejsce Zbigniew Szeliga

 

Mężczyźni 45+ – turniej pocieszenia:

I miejsce Tomasz Kurantowicz

 

Mężczyźni OPEN – turniej pocieszenia:

I miejsce Krystian Kinastowski