Inteligentne okna do poddaszy Integra®
Inteligentne okna do poddaszy Integra®

Nowa linia produktów io-homecontrol oferuje zdolność kontrolowania wszystkich okien połaciowych, akcesoriów przeciwsłonecznych, a także wielu innych produktów w twoim domu za pomocą jednego pilota zdalnego sterowania. Inteligentne okna, żaluzje, rolety zewnętrzne mogą zostać tak zaprogramowane, by zapewnić, aby twój dom był napełniony czystym i świeżym powietrzem, kiedy tylko zapragniesz. Nie musisz martwić się o nagły deszcz, bo elektryczne okna połaciowe zamkną się automatycznie, kiedy tylko wyczują pierwszą jego kroplę. Ciesz się swoim czasem wolnym i komfortem twojego domu, a o resztę zatroszczy się inteligentne okno Integra®.

Przez użycie jednego poręcznego pilota zdalnego sterowania, możesz kontrolować jedno lub więcej okien Integra®, żaluzje i rolety zewnętrzne z każdego miejsca w domu i jego otoczeniu. Okno posiada fabrycznie wbudowany sterownik trójfunkcyjny, pod który można podłączyć dwa dodatkowe dowolnie wybrane produkty elektryczne. Zasięg pilota wynosi 300 metrów w przestrzeni otwartej, natomiast w pomieszczeniach - około 30 metrów. Komunikacja między pilotem, a urządzeniami wykorzystuje fale radiowe i jest dwukierunkowa. Na czytelnym ekranie pilota można wyświetlić komunikat informujący nas, czy okno do poddaszy jest otwarte czy zamknięte.

Nowo ulepszone okna Integra® mogą zostać zainstalowane samodzielnie bez pomocy elektryka. Wystarczy doprowadzić w okolice okna przewód zasilający o napięciu 220V. Okno Integra® dostępne jest w dwóch standardach wykończenia: VELUX GGL - wykonane z drewna sosnowego impregnowanego i dwukrotnie lakierowanego, natomiast VELUX GGU - wykonane z rdzenia drewnianego pokrytego poliuretanem pomalowanym na biało. Te drugie są szczególnie rekomendowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie lub łazienki.

Szerokie możliwości programowania są niezwykle funkcjonalne. Na przykład można zaprogramować opuszczenie rolet i wietrzenie pomieszczenia podczas spania, natomiast rankiem - rolety mogą się same odsłonić, a okno zamknąć, aby nie było za zimno podczas porannego wstawania. Okna i inne akcesoria mogą zadziałać z opóźnieniem czasowym, ponieważ system posiada funkcje "timer". Nie ma konieczności odwiedzania każdego pomieszczenia, żeby zamknąć okna i opuścić rolety w momencie wychodzenia z domu. Wystarczy odpowiednio zaprogramować poszczególne elementy, aby system zrobił to za nas po naciśnięciu jednego przycisku. Pilot io-homecontrolŽ może obsługiwać aż 200 urządzeń i 8 indywidualnych programów użytkowych. W celu ułatwienia obsługi, podłączonym do systemu urządzeniom można nadawać własne nazwy np.: "okno u Basi", "roleta salon". W jaki sposób zaprogramować okna i inne produkty io-homecontrol® użytkownik decyduje samodzielnie wedle swoich potrzeb lub warunków pogodowych. Wszystkie urządzenia io-homecontrolŽ wykrywają się niemal automatycznie, zatem dołączenie innych produktów do systemu jest niezwykle proste.