TARGBUD 2013, zjazd specjalistów z  branży
TARGBUD 2013, zjazd specjalistów z branży

28. Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz 12-14 kwietnia 2013, Katowice

W dniach 12 – 14 kwietnia odbędzie się 28. edycja Targów Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD 2013. Do Katowic po raz kolejny zjadą specjaliści branży budowlanej, ogrodniczej i budownictwa ekologicznego. Prezentować będą nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w sektorze budowlanym. Swój udział zgłosiło ponad 50. firm budowlanych, remontowych, ogrodowych, developerskich, projektowych, a także warsztaty stolarskie, banki, producenci  materiałów budowlanych,  stolarki okiennej i drzwiowej,  kominków i kotłów oraz biura architektoniczne.
Prezentacja targowa obejmie prefabrykowane domy energooszczędne, domy  pasywne, nowoczesne domy z keramzytu,  domy drewniane, rekuperatory – centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, schody drewniane o konstrukcji samonośnej,  balustrady z kutej metaloplastyki, ekskluzywne, energooszczędne i ekologiczne kominki grzewcze z wkładami powietrznymi i wodnymi, pianki poliuretanowe przeznaczona do termicznej i akustycznej izolacji dachów, stropodachów, ścian działowych i dźwiękochłonnych, żeliwne kotły grzewcze centralnego ogrzewania, kantówki okienne i drzwiowe, tarcicę impregnowana, włoskie profile stalowe gięte na zimno do zastosowań w konstrukcjach stalowych i w budownictwie ogólnym. Ponadto kompleksowe rozwiązania dla budynków jednorodzinnych, i usługowych instalacje centralnego ogrzewania, pompy ciepła, kolektory słoneczne, wentylacja, klimatyzacja, nowoczesna technika grzewcza, banki z ofertą kredytów hipotecznych,  firmy z branży projektowania i zarządzania procesem budowy elektrowni fotowoltaicznych, małych elektrowni wiatrowych oraz oświetlenia hybrydowego i solarnego,  aplikacja internetowa, umożliwiająca samodzielne wykonanie projektu przydomowego ogrodu, oferta ogrodowa w postaci drewnianych domów letniskowych  i działkowych, wyposażenie ogrodów, m.in. firma zajmująca  się produkcją drewna giętoklejonego do programu ogrodowego, hamaków ogrodowych, foteli wiszących oraz mebli ogrodowych,  a także producent betonowych wyrobów do budowy ogrodzeń i obiektów małej architektury,  producenci małej architektury,  sprzedaż bylin i kwiatów.
Wśród nowości produktowych zgłoszonych do konkursu na Produkt Targów znajdzie Wśród nowości targowych znalazły się hala magazynowa zintegrowana z systemem fotowoltaicznym, samodzielna aplikacja umożliwiająca sprzedaż projektów domów „zaprojektujsobiedom.pl” oraz uniwersalne zadaszenie „Daszek Milo”, pawilon ogrodowy Igloo , fotel wiszący Zosia, fotel wiszący Kacper. Odbędzie się premiera stron internetowych Moniki Czarneckiej www.zaprojektuj-Ogrod.pl i Travo.pl.

Targom towarzyszyć będzie seria wykładów firmy EURO COM PROJECT pt. „Podstawy rozproszonych systemów fotowoltaicznych i ich zastosowanie w warunkach polskich”, prowadzenie  Maciej Jankiewicz, „Zagrożenia i poziom bezpieczeństwa inwestycji dotyczących małych i dużych systemów fotowoltaicznych”, prowadzenie Łukasz Nowiński, „Projekt ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii w obecnej i przyszłej sytuacji w Polsce”, prowadzenie Tomasz Fabiszewski.

Targi skierowane są do specjalistów, handlowców, szkół  i uczelni oraz wszystkich zainteresowanych budową, remontem, aranżacją domu i ogrodu.

Każdy odwiedzający będzie miał szansę wygrać pobyt w Rzymie ufundowany przez Biuro Podróży Vivaldi Travel oraz weekend w górach którego sponsorem jest  Nadwiślańska Agencja Turystyczna.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie opłata za parkowanie na terenie wystawienniczym.

Godziny otwarcia:
12-13 kwietnia 10:00 – 17:00
14 kwietnia 10:00 – 16:00

Organizator:
Centrum Targowe FairExpo Sp. z o.o.
ul. Bytkowska 1B, 40-955 Katowice
Kontakt:
Katarzyna Wójcik, tel. kom. + 48 664 080 290
www.targbud.fairexpo.pl

 

Akredytacja dziennikarzy w biurze organizatora (pawilon nr 3), w dniach 12-14.04.2013,
w godzinach od 10:00 do 14:00. Bezpłatny przejazd przez bramę główną na tereny targowe za okazaniem legitymacji dziennikarskiej.