Okno Wysokoosiowe serii 73. Alternatywa dla tradycyjnych okien.
Okno Wysokoosiowe serii 73. Alternatywa dla tradycyjnych okien.
Jedyna w swoim rodzaju na rynku okien dachowych konstrukcja okna wysokoosiowego (oznaczona jako seria 73.) jest najlepszym przykładem innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań Roto.

Oś skrzydła tego okna umieszczona jest - w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań - nie w połowie, lecz w 3 wysokości, dzięki czemu użytkownik może stać przy otwartym pod kątem 380 oknie w pozycji wyprostowanej, nie musząc się pochylać.

Skrzydło wyniesione ponad połać otwiera się lekko i nie wchodzi podczas obrotu do pomieszczenia. Wyższa oś obrotu umożliwia łatwiejszy dostęp do okna, a komfortowa pozycja do mycia po obrocie o 1350 podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma też obaw, że skrzydło zatrzaśnie się samoistnie, bo wyposażone zostało w system siłowników pneumatycznych, a obsługa wszystkich funkcji odbywa się poprzez klamkę w dolnej części skrzydła.

Szczelne i pewne ryglowanie w trzech punktach, szczelina wentylacyjna regulowana klamką, ustawiana kratka wentylacyjna oraz wygodna pozycja do mycia zapewnia komfort na podwyższonym poziomie.

Fot. Roto