Z  technologią na „ty”, czyli zawansowany napęd C721
Z technologią na „ty”, czyli zawansowany napęd C721

Ma elegancki design i jest wyposażony w nowoczesną technologię, która zwiększa wydajność mechaniczną oraz redukuje drgania i hałas – to tylko kilka z cech jakie posiada napęd firmy FAAC.

Napęd C721 został stworzony z myślą o bramach przydomowych, których ciężar skrzydła wynosi maksymalnie 800 kilogramów.

Jest to model „idący z duchem czasu” i wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne. Wyposażono go w przekładnie cykloidalną (patent firmy FAAC) – urządzenie, które charakteryzuje kompaktowa obudowa. Reaguje ono szybko na zmiany obciążeń, co w przypadku ruchu bram jest atutem. Przy tym zwiększa wydajność mechaniczną o ponad 80 procent. Zmniejsza drgania i hałas, dzięki czemu użytkowanie bramy staje się znacznie przyjemniejsze. Jest to możliwe dzięki przesunięciu zębatek przekładni o 180 stopni. Rozłożenie nacisku na wiele punktów styku gwarantuje niezawodne i długoletnie działanie.

Zabezpieczenie przeciwzgnieceniowe zapewnia centrala sterująca E720, która bezpośrednio kontroluje siłę ciągu (maksymalna siła ciągu 320 N) napędu oraz enkoder, który odwraca ruch skrzydeł w przypadku wykrycia przeszkody. Warto dodać, że powyższe modele można łatwo skonfigurować dzięki prostej regulacji poszczególnych parametrów oraz możliwości wybrania 10 trybów pracy.

Obok nowych technologii architekci z firmy FAAC nie zapomnieli też o designie C721. Obudowa napędu charakteryzuje się nowoczesnym, eleganckim wzornictwem.