Nowe okno oddymiające Roto WRA 518. Wyprzedzić normę
Nowe okno oddymiające Roto WRA 518. Wyprzedzić normę
W pożarach zdecydowanie więcej ludzi ginie w wyniku zatrucia i uduszenia, niż w płomieniach. Dlatego też decydujące znaczenie odgrywa pozbycie się dymu z pomieszczenia.

W związku z powyższym Roto wprowadziło na rynek nowy produkt: okno oddymiające WRA 518, spełniające wymagania nowej, wprowadzonej we wrześniu 2006 europejskiej normy EN 12101-2, wyznaczającej nowe standardy w dziedzinie techniki. Wymogi dla niezawodności i funkcjonowania okna dachowego w połączeniu z systemem RWA zostały znacznie podniesione i rozszerzone.

Wg nowej normy badanie bezpieczeństwa funkcjonowania okien dachowych WRA to sprawdzanie: efektywności aerodynamicznej, warunków niezawodności, otwierania pod obciążeniem, działania w niskiej temperaturze, działania pod obciążeniem - naporem wiatru oraz odporności na wysoką temperaturę.

W czasie pożaru okno otwierane jest automatycznie przez siłownik łańcuszkowy. Zawiasy umiejscowione są w dolej części skrzydła - w rezultacie otwarcia powstaje optymalny przewód spalinowy i następuje zasysanie dymu z pomieszczenia. Rozwiązanie to działa na zasadzie komina, inaczej niż w przypadku innych dostępnych na rynku okien.

Okno oddymiające Roto WRA 518 jest wyposażone w folię paroizolacyjną, blok termoizolacyjny (WD), fabrycznie przykręcone kątowniki montażowe, bezpieczną szybę wewnętrzną (klejona VSG - zapewnia ochronę przed skaleczeniem w razie rozbicia), elektryczną, regulowaną funkcję przewietrzania oraz możliwość regulacji pomontażowej skrzydła. Stylistyka odpowiada serii okien 43/73 wraz z ofertą akcesoriów. Dostępne jest w wersji z drewna lub PVC.

Razem z oknem WRA 518 klient otrzymuje dziś więcej bezpieczeństwa w przypadku wybuchu pożaru.

Fot. Roto