Targi  Drewna DREWOOD 2012
Targi Drewna DREWOOD 2012

VII edycja Międzynarodowych Targów Drewna DREWOOD 2012 odbędzie się w dniach 16-18 marca 2012 w odrestaurowanej Hali Stulecia we Wrocławiu.

Wrocławskie Międzynarodowe Targi Drewna DREWOOD są ugruntowaną od lat imprezą branży przemysłu drzewnego. Tradycyjnie odbędą się w Hali Stulecia, równolegle z targami budowlanymi, co jest gwarancją sukcesu i zadowolenia zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

Zakres tematyczny imprezy obejmuje cały przekrój branży drzewnej, począwszy od produkcji surowca, poprzez procesy technologiczne, narzędzia i maszyny do transportu i obróbki drewna, aż po drewno budowlane oraz finalne produkty – meble i wyposażenie wnętrz, stolarkę drzwiową i okienną, środki do pielęgnacji drewna, drewno opałowe, drewno artystyczne. Swoją ofertę przedstawiają tu już od siedmiu lat tartaki, producenci schodów, parkietów oraz więźby dachowej, producenci maszyn i narzędzi do obróbki drewna, domów drewnianych oraz architektury ogrodowej.

Poprzednia edycja – DREWOOD 2011 – to ponad 70 wystawców, którzy zadbali o zaprezentowanie jak najszerszego przekroju branży i około 10 tys. gości, którzy mogli zapoznać się z najnowszą ofertą, a także zobaczyć pokazy wykorzystania maszyn do obróbki drewna i wziąć udział w prelekcjach i seminariach branżowych przygotowanych przez czołowe stowarzyszenia.

Co roku naszą imprezę wspierają najważniejsze media branżowe oraz instytucje, które obejmują patronat nad targami. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również podczas nadchodzących targów DREWOOD zostaną przyznane nagrody targowe za najciekawsze stoisko, produkt oraz innowację. Po szerokim zainteresowaniu warsztatami rzeźbiarskimi w ubiegłym roku, po raz kolejny przygotowujemy pokaz pracy w drewnie oraz prezentacje układania parkietów i polerowania.

Jesteśmy przekonani, że kolejna edycja targów DREWOOD ponownie zyska uznanie wśród przedstawicieli branży drzewnej – wystawcy pozyskają nowych kontrahentów, a odwiedzający zapoznają się z nowymi produktami na rynku.