Nowe ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali firmy Hörmann
Nowe ocieplane drzwi zewnętrzne ze stali firmy Hörmann

Wymagania stawianie stolarce budowlanej dotyczące jej parametrów cieplnych są coraz bardziej restrykcyjne. Jednak to przede wszystkim przyczyny ekonomiczne decydują o tym, że inwestorzy z roku na rok większą wagę przywiązują do dobrych właściwości izolacyjnych. Dlatego Hörmann oferuje teraz dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych wyposażonych w przegrodę termiczną: KSI Thermo i MZ Thermo. To drzwi o bardzo dobrej termoizolacyjności, przeznaczone do garaży, budynków gospodarczych, piwnic i warsztatów.

KSI Thermo i MZ Thermo dla budownictwa jednorodzinnego i obiektowego

Ciepło w pracowni i garażu
Znakomitą termoizolacyjność drzwi KSI Thermo i MZ Thermo zawdzięczają swojej budowie. Niski współczynnik przenikania ciepła tych drzwi (U = 1,2 W/m2K,
a w drzwiach MZ Thermo z przeszkleniem U=1,4 W/m
2K) jest wynikiem konsekwentnego zastosowania przegrody termicznej - zarówno w płycie drzwiowej, jak i ościeżnicy. Skrzydło drzwiowe dodatkowo wypełnione jest pianką poliuretanową.
Drzwi KSI Thermo i MZ Thermo są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotną rolę odgrywają dobre parametry izolacyjne. Świetnie na przykład nadają się do zamykania wyjścia na zewnątrz z pracowni urządzonej w piwnicy. Mogą być też stosowane jako drzwi boczne w garażach przylegających do domu, do których przenika ciepło z ogrzewanej części mieszkalnej.

KSI Thermo – ciepło i bezpiecznie
Inwestorom, dla których, oprócz wysokiej termoizolacyjności, ważne są jednocześnie skuteczne zabezpieczenia przed złodziejami Hörmann oferuje drzwi KSI Thermo z wyposażeniem przeciwwłamaniowym. Trzpienie przeciwwyważeniowe i trwałe zawiasy rolkowe zapobiegają podważeniu drzwi. Po zamknięciu ich na klucz, dodatkowym zabezpieczeniem - oprócz rygla głównego - są rygle obrotowe i trzpienie w górnym i dolnym obszarze drzwi. W ten sposób KSI Thermo spełniają wymagania drugiej klasy odporności na włamanie według normy PN -ENV 1627. Oznacza to, że przez trzy minuty są w stanie stawić opór przeciętnemu włamywaczowi.
W rezultacie drzwi KSI Thermo idealnie nadają się jako przeciwwłamaniowe zamknięcie do ogrzewanych pomieszczeń: pracowni urządzonych w piwnicy, budynków gospodarczych itp. Mogą być też montowane w biurach wymagających dobrego zabezpieczenia czy w pomieszczeniach warsztatowych zakładów produkcyjnych.

MZ Thermo - więcej światła
Gdy obok dobrej izolacyjności termicznej w grę wchodzi konieczność doświetlenia wnętrza, najlepszym rozwiązaniem są drzwi MZ Thermo. Dostępne z opcjonalnym przeszkleniem, zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie pożądany jest większy dostęp światła dziennego, na przykład w pracowni lub ogrzewanym garażu. Co ważne, nawet drzwi MZ Thermo z dwuszynowym przeszkleniem mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła – 1,4 W/m2K.
Zarówno drzwi MZ Thermo, jak i KSI Thermo są dostępne w dwunastu kolorach i trzech rodzajach oklein. To umożliwia dopasosowanie ich do kolorystyki budynku lub elementów wystroju wnętrza.

Przeciwwłamaniowe i izolacyjne: drzwi do piwnicy powinny zatrzymywać ciepłe powietrze wewnątrz domu oraz stanowić barierę dla włamywaczy. Te wymagania spełniają nowe ocieplane drzwi przeciwwłamaniowe KSI Thermo.
Więcej światła: nowe przeszklone drzwi MZ Thermo firmy Hörmann mają bardzo dobre parametry izolacyjne i są odpowiednim zamknięciem zewnętrznym na przykład do pracowni.
[z3s|Do pomieszczeń szczególnie narażonych na włamanie: w budownictwie komercyjnym KSI Thermo pełnią równocześnie funkcję drzwi przeciwwłamaniowych i izolacyjnych drzwi zewnętrznych.