FAKRO – stały  bywalec Budmy
FAKRO – stały bywalec Budmy

Podczas XX I Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA firma FAKRO zaprezentowała pełną ofertę produktów związanych z bezpieczeństwem i energooszczędnością. Zwiedzający mogli także możliwość zobaczyć okno balkonowe Galeria. W ubiegłym roku ten innowacyjny model okna dachowego FAKRO pojawił się na BUDMIE jako nowość w ofercie firmy. Teraz zostanie zaprezentowany jako produkt, który zyskał nie tylko uznanie klientów indywidualnych, ale także fachowców branży budowlanej. To właśnie oni nagrodzili okno balkonowe Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich uznając je za produkt najwyższej jakości, wytworzony w oparciu o najwyższej klasy technologię. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w dniu inauguracji BUDMY.

Okno balkonowe Galeria to nowatorskie okno dachowe, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon. Górne skrzydło otwierane jest uchylnie do góry aż do kąta 45 stopni, a dolne, do przodu, do pozycji pionowej, co umożliwia swobodny dostęp do wnęki balkonu. Boczne barierki ochronne są zintegrowane z dolnym skrzydłem i wysuwają się podczas jego otwierania. Po zamknięciu okno balkonowe zamienia się w typowe okno dachowe. Podczas zamykania dolnego skrzydła, barierki balkonu chowają się w oknie i nie są widoczne ponad połacią dachu, co wyróżnia FAKRO od konkurencji. Takie rozwiązanie sprawia, że barierki zawsze pozostają czyste i nie psują estetyki budynku.
Tegoroczna ekspozycja FAKRO licząca blisko 300 metrów kwadratowych jest podzielona na dwie części. W głównej mieszczą się okna dachowe i akcesoria, w drugiej prezentowana jest pełna oferta schodów strychowych. Wystrój stoiska ma wyjątkowy charakter. W ekspozycji dominują elementy związane z piłka nożną. Te sportowe akcenty są nawiązaniem do udziału sponsorowanej przez FAKRO narodowej drużyny piłkarskiej w europejskich mistrzostwach Euro 2012. Specjalnym gościem stoiska będzie trener polskich futbolistów Franciszek Smuda.

Fakro zagościło na BUDMIE po raz dwudziesty pierwszy. Firma z Nowego Sącza należy do stałych bywalców tych niezwykle prestiżowych dla branży budowlanej targów. FAKRO zaliczane do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Mózgiem firmy jest nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, na potrzeby którego pracuje 70 inżynierów. FAKRO ma na swoim koncie blisko 90 zgłoszeń patentowych. Do wielu krajów świata FAKRO eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także rozwiązania i myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób polska firma wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, a Polska zaś stała się światowym liderem w ich produkcji.