Skandynawskie marki w Polsce
Skandynawskie marki w Polsce

Od listopada 2011 roku w Konstancinie koło Warszawy funkcjonuje Studio Sokółka – wyjątkowy salon sprzedaży stolarki okiennej. Klienci znajdą w nim ekspozycje produktów z oferty Sokółka Okna i Drzwi S.A., także innych firm wchodzących w skład grupy Inwido. Nowo otwarte Studio to jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć i zamówić okna i drzwi takich skandynawskich marek, jak Hajom i Snickarper.

Grupa Inwido
Obecność w Polsce szwedzkich marek zawdzięczamy grupie Inwido – skandynawskiemu koncernowi, skupiającemu 22 firmy z Europy Północnej i Wschodniej, zajmujące się produkcją okien i drzwi – drewnianych i drewniano-aluminiowych. Od 2006 roku przedstawicielem naszego kraju w koncernie jest Sokółka Okna i Drzwi S.A. Dzięki obecności firmy w Inwido, w Studio Sokółka można zapoznać się z ofertą Hajom i Snickarper – marek do tej pory nie dostępnych w Polsce.

Wspólny wyznacznik
Poszczególne firmy wchodzące w skład Inwido, działają samodzielnie, zachowując tradycje i zaspokajając potrzeby lokalnych rynków. Tym, co łączy całą grupę jest ekologiczny, energooszczędny materiał stosowany od setek lat do produkcji stolarki otworowej – drewno. Główną cechą wszystkich produktów jest wysoka termoizolacyjność, osiągana dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod produkcji i selekcjonowanego, wysokiej jakości surowca. Producenci z Inwido duży nacisk kładą także na ekologię. Drewno, w przeciwieństwie do plastiku, jest surowcem naturalnym, dzięki czemu proces produkcji, a także utylizacja okien jest bardziej przyjazna środowisku.

Skandynawskie marki
Szwedzki Hajom to firma z ponad 100-letnią tradycją. Słynie z unikalnych konstrukcji szklanych drzwi przesuwnych różnego typu, a także nieograniczonej możliwości tworzenia własnych rozwiązań – rozległych przeszkleń. Snickarper z kolei jest producentem drzwi – zewnętrznych, wewnętrznych, garażowych. W ofercie firmy znajdziemy drzwi w niecodziennych formach, zawierające zróżnicowane przeszklenia o rzadko spotykanych wielkościach i kształtach. Oryginalny design produktów wynika ze współpracy firmy z kilkoma znanymi szwedzkimi projektantami, m.in. z Jonasem Lindvallem.
Polski przedstawiciel w koncernie, Sokółka Okna i Drzwi S.A. łączy upodobania i potrzeby Polaków z europejskimi standardami i technologiami. Dzięki temu klienci otrzymują nowoczesne produkty najwyższej jakości, dostosowane do naszych warunków i klimatu. W ofercie firmy możemy znaleźć pięć linii okien drewnianych i drewniano-aluminiowych: Style 68 w wersji drewnianej i z nakładką aluminiową, najbardziej energooszczędne produkty Elite 92 i Elite 92 Alu, a także skandynawski model Combi Alu +. Dodatkowo Sokółka Okna i Drzwi jest producentem drzwi podnoszono-przesuwnych Thermo HS, które można także wyposażyć w pełni zautomatyzowany system otwierania.

Konferencja w Studio Sokółka
10. stycznia w Studio Sokółka odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy związanych z branżą budowlaną. Na spotkaniu przedstawiono ofertę firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A., a także zapoznano gości ze skandynawskimi markami Hajom i Snickarper. Studio w Konstancinie stało się tym samym centrum nowoczesnej, europejskiej stolarki otworowej.