Zdalnie  sterowane rolety od MS więcej niż OKNA
Zdalnie sterowane rolety od MS więcej niż OKNA

Rolety okienne umożliwiają ograniczenie strat energii, ochronę przed hałasem oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Chcąc położyć większy nacisk na komfort ich obsługi, firma MS więcej niż OKNA wprowadziła moduł zdalnego sterowania, który pozwala operować wszystkimi zasłonami za pomocą jednego przycisku.

Pilot do sterowania rolet. Fot. MS więcej niż OKNA

Moduł ST-01R może zostać zainstalowany we wszystkich typach rolet produkowanych przez MS więcej niż OKNA. Wystarczy wyposażyć je w silnik elektryczny, a następnie wybrać odpowiedni dla siebie kontroler. Urządzenie umożliwia sterowanie zasłonami poprzez włącznik natynkowy dowolnego producenta lub jeden z dwóch oferowanych pilotów radiowych, co w znacznym stopniu zwiększa komfort użytkowania.

Podstawową opcją jest pilot wielokanałowy PIL-99A z wyświetlaczem alfanumerycznym, który umożliwia sterowanie każdą roletą osobno. Pozwala on również łączyć je w grupy np. według piętra lub pomieszczenia i przypisywać do poszczególnych numerów, które pokazują się na wyświetlaczu np. "1" roleta w kuchni, "2" rolety w salonie, "3" wszystkie rolety w domu.

Drugą możliwością jest pilot wielokanałowy PIL-99GP z wyświetlaczem graficznym i programatorem czasowym. Jego funkcjonalność została poszerzona o możliwość nadawania nazw poszczególnym programom np. "Kuchnia", "Balkon w salonie" a także sterowanie czasowe (otwieranie oraz zamykanie w ustalonym dniu tygodnia i godzinie), co może symulować obecność właścicieli w domu, stanowiąc dodatkową ochronę przed włamaniem.