COMBI  ALU + Sokółka Okna i Drzwi S.A. – skandynawski system w polskiej  ofercie
COMBI ALU + Sokółka Okna i Drzwi S.A. – skandynawski system w polskiej ofercie

COMBI ALU + to okno drewniane typu skandynawskiego dostępne w ofercie firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A. Pomimo różnic w polskim i skandynawskim systemie okiennym, okna tego typu mogą bardzo dobrze sprawdzić się i w naszym kraju.

System otwierania
Podstawową cechą różniącą COMBI ALU + od typowych polskich okien jest otwieranie skrzydeł na zewnątrz. Rozwiązanie to wynika bezpośrednio z wymogów surowego klimatu Skandynawii – okna narażone są tam na bardzo silne podmuchy wiatru. COMBI ALU + wykorzystują tą cechę klimatu – podmuchy mocniej dociskają skrzydła do ościeżnicy zwiększając tym samym szczelność okna. W Polsce idealnie sprawdzą się więc w miejscach narażonych na silne działanie wiatru, jak np. góry lub wybrzeże.
Skrzydła otwierane na zewnątrz mają dodatkową zaletę - znacznie poprawiają funkcjonalność okien. Nie zabierają miejsca wewnątrz, więc idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń. Ponadto, otwarcie okna jest wyjątkowo wygodne, nie wymaga odsuwania firanek, zasłon, rolet wewnętrznych czy przesuwania przedmiotów na parapecie.


Wygodne mycie
Okno typu skandynawskiego COMBI ALU + posiada funkcję całkowitego obrotu skrzydła okiennego. Taka konstrukcja znacznie ułatwia mycie i pielęgnację – mamy dostęp do zewnętrznej strony okna wewnątrz pomieszczenia.
Dodatkowo, okna te wyposażone są w mechanizm zapobiegający nagłemu niekontrolowanego otwarciu oraz aluminiowe klamki i okapnik. W zależności od rodzaju, COMBI ALU + oferuje dwa rodzaje okuć: wersja nożycowa ze sposobem otwierania odchylnym, uchylnym, rozwieranym, obrotowym w pionie i w poziomie do 180° oraz wersja zawiasowa, która otwiera się przez rozwieranie i odchylanie.

Najpopularniejsze drewno
Linia COMBI ALU +, jak i pozostałe okna Sokółka Okna i Drzwi S.A., to produkty drewniane. Ze względu na dostępność drewna oraz zapotrzebowanie na wysoką termoizolacyjność, materiał ten jest najpopularniejszym surowcem stosowanym do wyrobu okien w Skandynawii. COMBI ALU + są bardzo energooszczędne - współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi Uw=1,02 W/m2K.