DRUTEX zwiększa potencjał
DRUTEX zwiększa potencjał

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie poinformował, że spółka zakupiła kolejne maszyny do produkcji okien i drzwi z PVC. W czerwcu br. firma zainwestowała również w powiększenie własnej floty transportowej, wzbogacając się o kolejne samochody marki Mercedes. Obie inwestycje mają na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego spółki oraz zapewnienie Klientom jeszcze sprawniejszego procesu realizacji zamówień.

Firma zakupiła maszyny niemieckiej firmy URBAN i RAPID o wartości 1 mln euro. Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków własnych spółki. Nowo zakupione maszyny zostaną zainstalowane pod koniec lipca 2011 roku w już istniejącym kompleksie hal produkcyjnych. Dzięki kolejnym inwestycjom w sprzęt do produkcji stolarki PVC firma zwiększy swoje moce produkcyjne. Obecnie Drutex posiada sprawdzony i nowoczesny park maszynowy. Wszystkie urządzenia przeznaczone do produkcji okien i drzwi z PVC pozwalają na osiągnięcie produkcji na poziomie 5000 produktów dziennie.

Inwestycje firmy obejmują również powiększenie własnej floty transportowej. Dzięki zakupowi kolejnych dziewięciu samochodów ciężarowych oraz czterech dostawczych Drutex gwarantuje krótkie terminy realizacji zamówień i sprawną dostawę produktów. Każdy z zakupionych pojazdów doposażony jest w system nawigacji satelitarnej, klimatyzację, w tym również postojową, oraz w inne udogodnienia poprawiające komfort jazdy i wypoczynku. Obecnie spółka posiada już flotę składającą się z  38 własnych 40-tonowych zestawów i kilkudziesięciu mniejszych. Zakup kolejnych pojazdów ma na celu usprawnienie transportu tak w Polsce jak i w całej Europie.

Kolejne inwestycje w nowoczesne maszyny do produkcji stolarki z PVC oraz powiększenie floty transportowej stanowią naturalną konsekwencję naszego rozwoju. To jest wymóg czasu i wynik rosnących zamówień. Sprzedaż naszych produktów stale rośnie, co potwierdzają rekordowe wyniki przychodów osiągnięte w pierwszym półroczu br. Już teraz jesteśmy w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i nadal zamierzamy go rozbudowywać. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom oraz nowoczesnej flocie jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na sygnały płynące z rynku. Obie inwestycje wpłyną z pewnością na wzrost potencjału firmy oraz jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, usprawniając proces produkcyjny i podnosząc jakość produktów. Dzięki tak proinwestycyjnej polityce dostarczamy klientom produkty najwyższej jakości, zapewniając im jednocześnie profesjonalną obsługę oraz sprawną dostaw