LogiKal  7.1 – nowa wartość dodana
LogiKal 7.1 – nowa wartość dodana

Nowe rozwiązania zapewniają firmom z branży producentów stolarki otworowej i fasad jeszcze większy poziom przejrzystości i zaufania.

Koszalin, 16 czerwca 2011. Podczas konstrukcji i kalkulacji okien, drzwi i fasad firmy chętnie sięgają po oprogramowanie LogiKal firmy Orgadata. Aktualnie na rynku dostępna jest jego nowa wersja: LogiKal 7.1. Dzięki niej użytkownicy zyskują większą przejrzystość procesów i większą pewność eliminacji błędów. Główne usprawnienia wprowadzone w tej wersji to optymalizacja procesu projektowania, sprzężenie z parkiem maszynowym klienta oraz LogiKal-CAD.

Obecnie aplikacja LogiKal rozpoznaje indywidualne możliwości poszczególnych maszyn posiadanych przez daną firmę produkcyjną. - Na życzenie użytkownika aplikacja LogiKal może na podstawie wprowadzonych ustawień przyporządkować procesy obróbki do poszczególnych maszyn – stwierdza Bernd Hillbrands, prezes zarządu spółki Orgadata AG. – Jest to znaczne ułatwienie dla każdego producenta konstrukcji metalowych, które ponadto pozwala na oszczędność materiału. Jeśli jakiegoś procesu nie da się zrealizować na domyślnie przypisanej maszynie, program LogiKal może to stwierdzić już podczas procesu konstrukcyjnego. W takiej sytuacji istnieje możliwość automatycznego wyboru alternatywnej maszyny, która będzie w stanie zrealizować wymagany proces obróbki.

Większa przejrzystość procesu projektowania
- W rozmowach z firmami produkującymi konstrukcje metalowe dowiedzieliśmy się, iż coraz częściej muszą one wprowadzać indywidualne ustawienia dla konkretnych projektów – kontynuuje swoją wypowiedź Bernd Hillbrands. Dało to asumpt firmie Orgdata do wprowadzenia szeregu ułatwień do procesu projektowania. Nowości wprowadzono między innymi w zakresie położeń uchwytów zaciskowych przy skrawaniu lub obróbce na obrabiarkach numerycznych: Zamiast obszernych opisów aplikacja LogiKal wykorzystuje coraz więcej przedstawień graficznych, które można wybrać jednym kliknięciem myszą. Zapewnia to użytkownikom wygodną i szybką pracę. Dzięki temu użytkownicy programu LogiKal z branży metalowej zyskują na przejrzystości i mogą jeszcze dokładniej pracować.

Ponadto, za pomocą oprogramowania CAD użytkownik może tworzyć dowolne połączenia projektowanej konstrukcji ze ścianą. Do szablonów mocowań można z łatwością wprowadzać własne artykuły i dodatki. Aplikacja LogiKal uwzględnia automatycznie wszystkie artykuły wyszczególnione na rysunku przy tworzeniu np. zestawienia materiałów, oferty, zamówienia lub zlecenia warsztatowego. Zdaniem firmy Orgadata umożliwia to szybszą pracę, gdyż nie wymaga ręcznego wprowadzania artykułów. Ponadto, użytkownik uzyskuje większą przejrzystość w fazie konstrukcyjnej i dodatkową pewność, że nie wkradły się jakieś błędy. Kolejną nowością jest możliwość eksportowania rysunków 3D z aplikacji LogiKal do AutoCAD jednym kliknięciem myszy. W tym celu LogiKal generuje format 3D DXF, który można później przetwarzać m.in. w komputerowym modelowaniu budynków (BIM).

Dzięki tym nowościom firma Orgadata zwiększyła jeszcze bardziej wartość użytkową oprogramowania, a obsługa aplikacji LogiKal stała się jeszcze prostsza i szybsza. Zarówno użytkownicy z mniejszych firm, jak i z wielkich organizacji w branży niewątpliwie skorzystają na wprowadzonych ułatwieniach i zwiększonej pewności danych tworzonych w aplikacji LogiKal.