Architektura przesycona światłem – drzwi Schüco Corona CT 70 HS
Architektura przesycona światłem – drzwi Schüco Corona CT 70 HS

Wielkoformatowe drzwi tarasowe łączą wnętrze budynku z jego otoczeniem. Odpowiednio dobrane, gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Drzwi podnośno-przesuwne Corona CT 70 HS zostały zaprojektowane, by maksymalnie ułatwić korzystanie z otwartej przestrzeni a przy tym chronić wnętrze domu przed niekorzystną aurą, hałasem i nieproszonymi gośćmi.

Moda na otwieranie wnętrz na otoczenie sprawiła, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesny dom bez wielkoformatowych przeszkleń. Drzwi i okna, tworzące ciekawe przejścia z pomieszczeń na taras, balkon czy też do ogrodu, optycznie powiększają strefę mieszkalną. Spełniają także funkcje doświetlania wnętrz a bryle domu nadają lekkości.
W trend ten znakomicie wpisują się przesuwne drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 HS z PVC gwarantujące dodatkowo maksymalny komfort obsługi, doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, hałasem i bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Drzwi podnośno-przesuwne Schüco Corona CT 70 HS.
Fot. Schüco

Otwórz mieszkanie na światło i przestrzeń
Światło spełnia we wnętrzach wiele ról. Jego obecność ma pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców, natomiast z punktu widzenia aranżacji wnętrz, pomaga zwiększyć optycznie przestrzeń mieszkalną. Duże przeszklenia, takie jak czteroskrzydłowe drzwi tarasowe przesuwne Schüco Corona CT 70 HS, pozwalają na uzyskanie takiego efektu przy optymalnej ochronie cieplnej. Bezgłośnie działający mechanizm jezdny pozwala lekko odwodzić drzwi do pozycji otwartej. Skrzydła pozostają równoległe do siebie nie zabierając przestrzeni, która może być wykorzystana pod aranżację. Dostępne są drzwi z jednym, dwoma lub czterema skrzydłami przesuwnymi w jednej ramie. Pojedyncze zespoły drzwi przesuwnych o szerokości maksymalnej do 6500 i wysokości do 2600 mm mogą być łączone w większe zespoły. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, posiadającym funkcję uchylania lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. W wersjach trój- i czterodzielnych w zależności od układu pomieszczenia przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony. Sprawdzony, stabilny system gwarantuje przy tym optymalne parametry charakterystyczne dla dostępnych na rynku systemów okiennych: przenikalność cieplną na poziomie Ud= 1,4 W/m2K (przy Ug= 1,1 W/m2K!) i izolacyjność akustyczną do 43 dB. Zastosowanie najwyższej jakości uszczelek EPDM przy uszczelnianiu krytycznych części konstrukcyjnych zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem i przenikaniem zimna.

Drzwi podnośno-przesuwne Schüco Corona CT 70 HS.
Fot. Schüco

Bezpieczeństwo pod każdym względem
System Schüco Corona CT 70 HS spełnia najwyższe standardy także pod kątem wygody i bezpieczeństwa. Rozwiązanie niskiego progu zostało opracowane z myślą o wygodnym użytkowaniu i energooszczędności. Aluminiowy profil progowy w drzwiach Schüco Corona CT 70 HS został ocieplony przekładkami termoizolacyjnymi i zabezpieczony przed infiltracją wody opadowej i wiatru. Wyeliminowano ryzyko powstawania zimnej strefy tuż przy podłodze, dzięki czemu drzwi w tym systemie gwarantują pełny komfort także w pomieszczeniach sypialnych. Niski próg drzwiowy o wysokości nominalnej 26/46 mm umożliwia wygodne przechodzenie i nie stwarza bariery dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci. Osadzany w warstwie podłogi osiąga rzeczywistą wysokość 20 mm, tworząc bezpieczny pomost pomiędzy wnętrzem a tarasem czy balkonem. Drzwi z niskim progiem, zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania, chronią dom przed dostępem osób niepożądanych. Sprawdzone mechanizmy ryglujące spełniają najwyższe wymagania pod względem ochrony antywłamaniowej, dzięki czemu nawet duże drzwi wykonane w systemie Schüco Corona CT 70 HS stanowią barierę dla włamywaczy. Pod względem estetycznym, zadbano o doskonałe dopasowanie okuć i optycznie wąskich profili w szerokim wyborze kolorystycznym. System poza profilami białymi i okleinowanymi w 22 wariantach imitujących do złudzenia wiele gatunków drewna jest oferowany także w odmianie Schüco Corona CT 70 HS Plus z zewnętrznymi aluminiowymi nakładkami, które dodatkowo zwiększają zakres zastosowań i wpływają na większą swobodę projektowania.

Najważniejsze cechy systemu Schüco Corona CT 70 HS
System Schüco Corona CT 70 HS z PVC cechuje stabilna konstrukcja z innowacyjnym systemem uszczelnień z EPDM. Zastosowanie przekładek termoizolacyjnych w profilu progowym i profilach wzmacniających gwarantuje idealny rozkład temperatur na całej powierzchni profilu. Rozwiązanie drzwi tarasowych z niskim progiem o wysokości 20 mm jest zgodne z wymaganiami architektury bez barier. System umożliwia wykonywanie ciepłych drzwi (Ud= 1,4 W/m2K), w różnych podziałach, o maksymalnym wymiarze do 6500 x 2600 mm, odpornych na warunki klimatyczne, hałas i próbę włamania.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl