Mikołajki w Szymbarku
Mikołajki w Szymbarku

5 tysięcy świętych Mikołajów spotkało się 6 grudnia 2010 roku w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Przybyli saniami, wozami, autokarami, motocyklami i konno z różnych stron świata.

Nasza branża miała również miała swojego przedstawiciela Serdara Davrana Prezesa firmy Secil Polska, który wraz i innymi świętymi obmyślał plan działania świątecznego – układał logistykę dostarczania prezentów i zadbania aby wszystkie dzieci poczuły magię świąt. Obecności przedstawiciela z Turcji nie była przypadkowa – przypomnijmy, że święty Mikołaj urodził się w Patara w Turcji. W starożytności miasto nazywane było Myrą (obecnie Demetre).

Spotkanie w Szymbarku uświetniły koncerty Danuty Błażejczyk i Śnieżynki Carli oraz Justyny Majkowskiej. Odbyło się oddanie hołdu Mikołajowi oraz parada Mikołajów-motocyklistów; zawody przeciskania się przez komin, wybierano najładniej opowiedzianą bajkę, sprawdzono skarbiec świętego Mikołaja, odczytano Deklarację przy Najdłuższym Stole Świata- A wszystko to po to, by nieść pomoc na rzecz dzieci ubogich.