System Omega z obejmami montażowymi
System Omega z obejmami montażowymi

Systemy ogrodzeń przemysłowych WIŚNIOWSKI to doskonałe rozwiązanie do ogrodzenia obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Teraz montaż paneli Vega B oraz Vega D i Vega 2D Super, jest jeszcze łatwiejszy, a jednocześnie niezawodny dzięki nowemu systemowi połączeń Omega.

Montaż paneli kratowych w systemie Omega opiera się na zastosowaniu połączeń w postaci dwudzielnych, prostokątnych obejm wykonanych z ocynkowanej taśmy stalowej. Kształt obejmy oraz uchwyt plastikowy dostosowany do odpowiedniego panelu, zapewniają trwałe i solidne zamocowanie elementów ogrodzenia. Obejmy mocowane są do bocznych ścian słupa. W przypadku niedokładnego zabetonowania słupów, obejmy tolerują przesunięcia do 30 [mm]. Elementem łączącym obie części obejmy są dwie lub jedna śruba ze stali nierdzewnej z nakrętkami samozrywalnymi, które uniemożliwiają demontaż przęseł przez niepowołane osoby.

System Omega posiada trzy typy obejm: przelotowe, końcowe i narożne, które pozwalają na ustawienie paneli pod różnym kątem, a także ułatwiają dostosowanie ogrodzenia do ukształtowania terenu. Liczba obejm zakładanych na słupy zależna jest od wysokości ogrodzenia.
To praktyczne rozwiązanie w znacznym stopniu skraca czas montażu ogrodzenia, a także eliminuje wszelkie niedokładności, które mogą być regulowane po zamontowaniu ogrodzenia.